Napisz Swój Pierwszy Test Automatyczny Strony Internetowej w mniej niż godzinę!

Nauczymy Cię jak zacząć pisać Testy Automatyczne Stron Internetowych w oparciu o język Python i Selenium Webdriver od kompletnych podstaw!

W pełni za DARMO otrzymasz dostęp do dwóch części kursu z wersji PREMIUM 👨‍💻

 

 


 

👉 Testowałeś tylko manualnie a chcesz spróbować automatyzacji?
👉 Zawsze chciałeś napisać test automatyczny…?
👉 …ale przerażała Cię trudna nauka programowania?

Jeśli TAK to ten kurs będzie świetnym wyborem dla Ciebie.

Jeszcze się wahasz? Proszę, zapoznaj się z pozostałymi informacjami na temat tego, co zyskasz przystępując do tego programu 😎

Co zyskasz w ramach kursu?

POZNANIE AUTOMATYZACJI STRON INTERNETOWYCH – od zupełnych podstaw, na przykładzie języka Python, biblioteki Selenium Webdriver oraz IDE PyCharm.

WIEDZĘ JAK ZACZĄĆ PROGRAMOWAĆ – podczas zagłębiania się w testy automatyczne jednocześnie nauczymy Ciebie podstaw programowania w języku Python.

PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI – uzyskane poprzez realizację praktycznych zadań, które pozwolą na utrwalenie zdobytej wiedzy.

WYSOKIEJ JAKOŚCI TREŚCI – proste, przejrzyste, odfiltrowane – dzięki nim nie utoniesz w domysłach i niepewności podczas nauki automatyzacji.

KOMFORT NAUKI – dostęp 24/7 do kursu oraz wszelkich aktualizacji materiałów jakie w przyszłości zostaną wykonane.

WSPARCIE zespołu z jaktestowac.pl – bezcenne!

Kto Cię poprowadzi w przygodzie z automatyzacją?

Dwóch inżynierów jakości pełnych pasji do nowych technologii oraz edukacji testerów
Krzysiek Kijas
Senior Software Quality Engineer

 • Z testowaniem i dbaniem o jakość oprogramowania jestem profesjonalnie związany od ponad dekady.
 • Nabywałem doświadczenie w wielu projektach IT z różnych domen biznesowych (transport, finanse, administracja, zarządzanie systemami).
 • Posiadam doświadczenie praktyczne w pracy z różnymi narzędziami CI/CD (Jenkins, GitLab CI, Azure DevOps).
 • W codziennej pracy zajmuje się różnego rodzaju testami, poczynając od manualnych, eksploracyjnych, aż po tworzenie frameworków i projektowanie ich architektury.
 • Od 2014 zdobywam doświadczenie jako trener poprzez prowadzenie warsztatów dotyczących jakości, pisania testów i narzędzi wspomagających testowanie.
 • Od wielu lat zaangażowany jestem w przygotowywanie warsztatów na Quality Excites - jednego z najpopularniejszych wydarzeń testerskich w Polsce.
 • Współtworzę inicjatywę jaktestowac.pl, gdzie od początku przygotowuje kursy i materiały dla Nowoczesnych Testerów.
Przemek Barański
Senior Software Quality Engineer

 • Komercyjnym testowaniem oprogramowania zajmuje się od ponad 10 lat!
 • Specjalizuje się w tematach performance i automation, które praktycznie wykorzystuje przy zapewnieniu jakości dla globalnych systemów informatycznych.
 • Trenuje testerów od 2015, nie tylko online, ale też bezpośrednio na warsztacie, meetupie, konferencji czy uczelni.
 • Twórca bezpłatnych treści wspomagających testerów w całej Polsce ze stawianiem swoich pierwszych kroków w różnych obszarach testowania (vlog, Git dla Testerów, Podstawy Automatyzacji).
 • Zafascynowany technicznym rozwojem oraz upraszczaniem poznanych konceptów do łatwych i przyjemnych treści 😀
 • Tester nie tylko aplikacji ale i praktyk związanych z życiem, rozwojem i szeroko rozumianą jakością.

Plan kursu

👨‍💻


Cz. 1. Twój pierwszy test automatyczny
(9 lekcji)
👨‍💻


Cz. 2. Twój pierwszy zestaw testów
(7 lekcji)
✍️ Wprowadzenie do testów
✍️ Organizacja testów
 • Opis narzędzi
 • Przygotowanie środowiska
 • Pierwszy prosty test
 • Pierwsze użycie WebDrivera
 • Pierwsza asercja
 • Pierwsza klasa testowa
 • Konfiguracje uruchomieniowe w PyCharm
 • Testy w jednym oknie przeglądarki
 • Pierwszy bug na stronie
 • Przyspieszanie testów i pierwszy refactor

Co otrzymam w ramach kursu?

🔧 Wysokiej jakości i bardzo dokładnie opisanych 16 lekcji w postaci wideo oraz tekstu.
🔧 Szczegółowe informacje jak ZA DARMO i OD PODSTAW stworzyć swój pierwszy test automatyczny.
🔧 Wprowadzenie do narzędzi/programów/systemów, które możesz poznać ZA DARMO jednocześnie wiedząc, że są one bardzo często używane w firmach na całym świecie. Dzięki temu masz pewność, że uczysz się na oprogramowaniu, które spotkasz w profesjonalnych projektach informatycznych.
🔧 Wsparcie zespołu jaktestowac.pl
🔧 Uaktualnienia i poprawki – nasza przewaga względem standardowych kursów wideo 😀

Często zadawane pytania – treść kursu?

Jakich tematów nauczę się w tym kursie?
W tym kursie poznasz jak pisać testy automatyczne stron internetowych w oparciu o język Python oraz biblioteki Selenium WebDriver. Podczas nauki o testach nauczymy Ciebie również podstaw programowania w języku Python. Z kolejnymi lekcjami będziemy wprowadzać coraz to nowe zagadnienia, począwszy od prostych konstrukcji wypisujących tekst (klasyczne print("Hello World!")), aż po bardziej zaawansowane koncepcje (klasy, dziedziczenie itp). Dzięki temu podejściu nie tracisz cennego czasu na naukę programowania przed przystąpieniem do nauki automatyzacji 🙂

Dlaczego nie Java/C#/inny język programowania? I dlaczego Python?
Uważamy, że Python ma najmniejszy próg wejścia oraz jest językiem prostym i czytelnym pod względem składni. Pozwala w kilku liniach dokonać tego co inne języki w kilkudziesięciu a posiada te same możliwości co inne języki, jak Java, C# czy JavaScript. Dodatkowo posiada dobrze rozwinięta społeczność i mnogość pakietów, które dodatkowo rozszerzają jego funkcje. W ostatnich latach jego popularność znacznie wzrosła i obecnie plasuje się w czołówce najpopularniejszych języków na świecie. Właśnie dlatego uważamy, że Python jest najlepszym językiem do nauki programowania. Jednocześnie z wyżej wymienionych powodów nie wybraliśmy innych języków – próg wejścia dla C# lub Javy jest znacznie wyższy, przez co znacznie więcej czasu musielibyśmy poświęcić na naukę programowania niż na naukę pisania testów automatycznych. Jednakże dzięki nauce Pythona można łatwo poznać wszystkie koncepcje programowania a nauka kolejnych języków przyjdzie znacznie łatwiej 🙂
Co mi da poznanie automatyzacji?
Automatyzacja jest wysoce pożądaną przez pracodawców umiejętnością w dzisiejszym świecie IT. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł zaoszczędzić czas (powtarzalne czynności mogą wykonywać automaty), dzięki czemu będziesz mógł się skupić na bardziej złożonych testach, dostarczaniu lepszej jakości w projekcie oraz swojemu rozwojowi. Umiejętność automatyzacji i dobrych praktyk z nią związanych, może przełożyć się na:

 • rozwinięcie kariery,
 • wyższe zarobki,
 • praktyczne umiejętności,
 • nowe fascynujące projekty,
 • nową pracę,
 • automatyzację własnych projektów i aplikacji.
Czy jest inny sposób nauczenia się zagadnień z tego kursu?
Oczywiście! Można samemu zdobywać wiedzę z dokumentacji i różnych tutoriali. Niestety minusem takiego podejścia jest wysokie prawdopodobieństwo, że zajmie to znacznie więcej twojego cennego czasu. Powodem tego jest fakt, że wiedza często rozsiana jest po różnych zakątkach internetu. Trzeba uważać aby nie wpaść w inwestowanie pokładów energii i czasu w zdobywanie wiedzy, która nie jest istotna w aspekcie poznawanego przez Ciebie tematu.

Dodatkowo nauka automatyzacji jest nierozerwalnie związana z programowaniem. Jeśli nie miałeś styczności wcześniej z pisaniem kodu, to zanim tak naprawdę będziesz mógł rozpocząć naukę automatyzacji, to będziesz musiał najpierw zapoznać się z podstawami programowania. W tym kursie uczymy automatyzacji i programowania w tym samym czasie – dzięki czemu powoli wprowadzamy potrzebne konstrukcje programistyczne i nie tracimy czasu na zbędne w danej chwili koncepcje. No i aktualizacje – sam wiesz jak jest z wiedzą w internecie. Albo są to tylko muśnięte podstawy albo tematy dobrze rozpracowane i nieaktualne. My staramy się walczyć z obiema skrajnościami 😀

Bardzo ważne! Przy samodzielnej nauce nie będziesz posiadał trenera, który pomoże Ci ze wszelkimi problemami jaki napotkasz i odpowie na pytania i wątpliwości. A tutaj masz nas – ekspertów z jaktestowac.pl.

Często zadawane pytania – forma kursu?

Czy ten kurs jest darmowy?
Tak, prezentowane tutaj części kursu są całkowicie darmowy. Do części drugiej potrzebujesz jednakże założyć u nas darmowe konto.
Mowa tutaj o dwóch częściach kursu – czy nie jest to całość kursu? Gdzie znajdę pozostałe części?
Prezentujemy tutaj tylko darmowe części, które są jedynie wprowadzeniem do całego kursu “Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python”. Pozostałe części, na które składa się ponad 400 lekcji (które przekładają się na ponad 60 godzin nauki), są dostępne w ramach płatnego dostępu. Więcej informacji znajdziesz pod tym adresem 😉
Jak długo mam dostęp do prezentowanych tutaj części?
Otrzymujesz nielimitowany czasowo dostęp do tych części kursu. Całość będzie aktualizowana, a Ty będziesz mógł korzystać z jego nowych wersji.
Czy dostanę cały kurs od razu?
Od razu dostaniesz dostęp do 2 darmowych części, na które składa się 16 lekcji. Do części drugiej potrzebujesz jednakże założyć u nas darmowe konto.
Co z kodem źródłowym? Czy go dostanę?
Tak, otrzymasz cały kod źródłowy jaki napiszemy i użyjemy podczas wspomnianych tutaj części.
Dla kogo ten kurs NIE JEST?
Wymiatasz już w testach automatycznych a język Pythonie nie ma przed Tobą tajemnic.

Jeśli odpowiedziałeś TAK na powyższe pytania, to zdecydowanie nie jest to materiał dla Ciebie 😉

Nie umiem pro​gra​mo​wa​ć / nie znam Pythona – czy ten kurs nadal jest dla mnie?
Zdecydowanie tak. W naszym kursie uczymy automatyzacji od zupełnych podstaw jednocześnie ucząc programować w języku Python, również od zupełnych podstaw (przysłowiowego print("hello world!") 😀 ). Dzięki czemu, chcąc poznać automatyzację, nie tracisz na początku czasu na naukę podstaw programowania. W naszym kursie systematycznie poznajesz nowe konstrukcje języka Python w momencie, gdy są niezbędne przy danym zagadnieniu automatyzacji.

Dzięki takiemu podejściu, nie musisz umieć programować 🙂 Znajomość innych języków programowania jedynie przyspieszy Tobie przechodzenie przez niektóre lekcje.

Co o nas piszą nasi Kursanci

Angelika
Quality Assurance Engineer, Future Processing
 
Wszystko wyjaśnione od podszewki, instrukcje są jasne, a zadania dają satysfakcję z robienia postępów i rozwiązywania rzeczywistych problemów.
Piotrek
Tester, Simple Steps
 
Jak dla mnie najlepszy kurs dla testerów. (...) Podany łatwo, lekko i zrozumiale a do tego zawsze można liczyć na pomoc.
Agata Tamioła
Quality Engineer at Recruitee
 
Byłam pozytywnie zaskoczona, gdy przechodząc kolejne lekcje, opisane dokładnie krok po kroku, wzrosła moja motywacja do samodzielnej nauki. (...) Polecam wszystkim testerom!
Paweł Wantulok
Software tester, Versum
 
Nie ma co ukrywać, że nową robotę dostałem dzięki Waszym kursom 😀
 
Adam Lochno
Quality Assurance Engineer, ALAN Systems
 
Z całą pewnością czas poświęcony na kurs nie był czasem zmarnowanym. Pozwolił mi on na opanowanie nowych umiejętności, dzięki którym udało mi się znaleźć nową, lepszą pracę, gdzie mogę rozwijać już nabyte umiejętności. Gdybym miał wybór, kupiłbym go jeszcze raz!

Dołącz do grupy setek kursantów, którzy przystąpili do kursów na jaktestowac.pl!

Zaczynamy?