Jak wygląda współpraca?
Na początku prosimy o kontakt mailowy z opisem problemu i potrzeb. Im więcej informacji zostanie nam przekazanych na tym etapie, tym szybciej będziemy mogli przejść do współpracy. Odezwiemy się tak szybko, jak będzie to możliwe proponując dalsze kroki oraz rozmowę.
Następnie wykonujemy analizę zakresu współpracy. Rozpisujemy listę różnych możliwości i rozwiązań.
W kolejnym kroku podczas rozmowy ustalimy warunki współpracy, takie jak częstotliwość spotkań, zakres wsparcia, czy sposób rozliczenia. W zależności od potrzeb możemy podpisać NDA, a następnie rozpocząć cykliczne spotkania, tak często jak będzie to potrzebne. Zawsze to Państwo decydują w ramach możliwości jakie posiadasz.
W jakiej formie odbywają się konsultacje? Jakie są formy współpracy?
Najczęściej będą to rozmowy w postaci telekonferencji. Prócz tego w dowolnym momencie można się także z nami kontaktować mailowo lub poprzez różnego rodzaju komunikatory (MS Teams, Zoom etc.). Sposób komunikacji określamy na początku ustalania warunków współpracy.
Poza rozmowami, nasza współpraca obejmuje również inne aktywności, jak Code Review, przygotowanie frameworka do testów w danym języku, analiza wymagań, przygotowanie strategii testów etc. Również oferujemy aktywności jak Pair-Coding, Pair-Review czy Pair-Testing, które są doskonałym sposobem dzielenia się wiedza w oparciu o praktykę.
Jaka jest cena za wszystkie usługi?
Cena jest zależna od kilku czynników, takich jak zakres wsparcia, czy orientacyjnej długości współpracy. Cena usługi zaczyna się od 250 PLN brutto za godzinę. Możliwa także jest współpraca na zasadach Fixed Price, gdzie to my dostarczamy produkt jak np. framework do testów w danym języku.
Z kim będziemy pracować? Kim są konsultanci?
Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści z ogromnym doświadczeniem w branży. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie ma osoby, która jest utożsamieniem wszystkich kompetencji jednocześnie dlatego w zależności od problemu, będziemy starali się dopasować możliwie najlepszego konsultanta. Idealnie takiego, który już rozwiązywał podobny problem i zakończył go sukcesem.
Jakie macie doświadczenie w IT, w roli konsultantów?
Praca konsultanta, z jaką mieliśmy przyjemność, to prócz rozwiązywania problemów technicznych o zawiłych i często niejasnych zależnościach, to także wspieranie procesów sprzedażowych, uczestnictwo w warsztatach z klientami, wspieranie rozwoju QA, opracowywanie strategii testowej i efektywnego dostarczania oprogramowania. Wyzwań w projektach jest wiele i nie sposób o wszystkich napisać. Jednak świadomi nieustającego postępu technologicznego idziemy z nurtem i nie odpuszczamy także w kontekście swojego rozwoju.
W jakich projektach i branżach pracowaliście?
Pracowaliśmy i wspieraliśmy projekty z różnych branży m.in: finansowa, transportowa, medyczna, e-commerce, sportowa, oprogramowanie komputerowe, rozrywkowa, przemysł ciężki.
Z jakimi technologiami pracowaliście?
- Lista technologii, z którymi pracowaliśmy, jest bardzo długa. W jej skład wchodzą różne języki programowania (Python, Javascript/Typescript, C#, Java, nodejs, Swift), technologie/frameworki (Angular, React, .Net Core, ASP.NET) oraz narzędzia, które są zazwyczaj wykorzystywane w projektach.
- W procesach CI/CD pracowaliśmy z Azure DevOps, GitLab CI, Jenkins oraz GitHub Actions.
- W kontekście testów automatycznych, kierowaliśmy projektami, w których wykorzystywano Selenium, Cypress, Playwright, nUnit, xUnit oraz White.
- Wirtualizacja przy użyciu Docker, Kubernetes.
- Platformy chmurowe tj. Azure, AWS, Heroku.
- Inne technologie zasługujące na wspomnienie: web3.js, Ethereum, Hyperledger Fabric, Solidity, ChatGPT.
Jakie macie doświadczenie w szkoleniach i mentoringu?
Pomijając inicjatywę jaktestowac.pl, gdzie można znaleźć szereg kursów, od lat prowadzimy szkolenia wewnętrzne w firmach. Począwszy od poziomu juniorskiego, aż po zaawansowane szkolenia dla kadry seniorskiej. Szkolenia dotyczyły wykorzystania różnych narzędzi, stosowania dobrych praktyk, pracy procesowej w projektach etc.
Mentoringiem zajmujemy się od kilku lat i wspieramy testerów z różnym doświadczeniem – począwszy od juniorów, aż po upskilling seniorów. Mentoring pozwala na bardziej personalne podejście do rozwoju – od nakreślenia drogi rozwoju, wspieranie w nauce, aż po nakierowywanie na znajdowanie własnych rozwiązań w ramach projektu.
W obu dysponujemy wieloletnim doświadczeniem z wieloma zadowolonymi mentee oraz kursantami. Sami również doskonalimy swoje umiejętności w tematach związanych z przekazywaniem wiedzy, przez uczestnictwo w dedykowanych szkoleniach i kursach.
Jakie macie doświadczenie w pracy z zespołami zdalnymi?
Pandemia zmieniła to w jaki sposób dzisiaj wygląda praca, ale dla IT nie było to niczym nowym. Dostęp do szerokopasmowego internetu pozwala na pracę z każdego zakątka świata. Realizowaliśmy projekty dla klientów z całego globu – Wielka Brytania, Niemcy, USA, RPA, Indie, etc.
Również obecnie zdalnie realizujemy projekty. W naszej ocenie większe znaczenie od pracy zdalnej ma świadomość kulturowa i to z jakimi ludźmi się współpracuje. Efektywna komunikacja jest kluczem do sukcesu.
Czy macie doświadczenie w pracy z technologiami, które były nowe na rynku lub nie były jeszcze ugruntowane?
Tak, pracowaliśmy z takimi technologiami w projektach. Przykładami mogą być machine learning czy blockchain. W przypadku jednej i drugiej (ale nie tylko) kluczowe jest zrozumienie klienta oraz jego celu biznesowego, aby dopasować rozwiązania i rekomendacje.
W przypadku każdego projektu analizujemy dokładnie wymagania i potrzeby, np. odpowiednio duże próbki danych lub odpowiednie dane do uczenia maszynowego. Natomiast w przypadku technologii blockchain trzeba się liczyć z wyzwaniami zdecentralizowanych systemów, potrafić odpowiedzieć na pytanie jaki typ architektury blockchain będzie odpowiedni, a często także zająć się budowaniem społeczności lub tokenomii.
Nowe technologie są jak najbardziej do wykorzystania, jednak nie są rozwiązaniem na wszystkie bolączki ‘typowych’ projektów. Dlatego często w naszej pracy kierujemy się rozsądkiem oraz doświadczeniem wynikającym z wiedzy, przekładając cel ponad technologię.
Podobna sytuacja jest z nowymi narzędziami czy bibliotekami, które nie są jeszcze sprawdzone w boju – często z wybrakowaną dokumentacją lub brakiem jakiegokolwiek wsparcia. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy je stosować czy nie. Jesteśmy przekonani, że pomożemy Ci podjąć świadomą decyzję.
Jakie są Wasze doświadczenia i umiejętności z zakresu projektowania i tworzenia architektury rozwiązań?
Prócz projektowania rozwiązań dedykowanych jakości takich jak frameworki testowe, procesy, strategie, w oparciu o najlepsze praktyki tworzenia oprogramowania, mamy też doświadczenie w projektowaniu kompletnych rozwiązań systemów. Z uwzględnieniem wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych, dokumentacji projektowej w tym loga decyzyjnego, diagramów, doborem usług chmurowych, infrastruktury czy integracji ze stronami trzecimi. Odpowiadaliśmy za typowe zespoły agilowe, jak i te złożone z samych inżynierów jakości oprogramowania.
Czy wystawiacie fakturę VAT lub fakturę pro forma?
Tak, za każdą płatność wystawiamy fakturę VAT. W razie potrzeby możemy też wystawić fakturę pro forma.
|