O kursie – Page Object Model – Praktyczne Wprowadzenie

Przygotowaliśmy ten kurs dla wszystkich osób, które chciałyby wprowadzić wzorzec Page Object Model (czyli POM) do istniejącego projektu. Pokażemy jak wykonać refactor projektu, aby móc wprowadzić do niego POM. Dzięki temu poprawimy utrzymywalność i czytelność kodu.

Skupimy się na praktyce i zadaniach.

UWAGA: Obecnie kurs ten jest dostępny jedynie w ramach Programu Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python. Przed przystąpieniem do kursu o Page Object Model zalecamy zapoznać się z przynajmniej 2 pierwszymi częściami o automatyzacji stron 🙂
UWAGA: W tym kursie skupimy się bardzo mocno na praktyce przy minimum teorii. W razie potrzeby, będziemy podawali linki do lekcji z poprzednich kursów, w których poruszamy poszczególne zagadnienia.

Całość będziemy bazowali na projekcie jaki powstał w Programie Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python. Dodatkowo będziemy bazowali na wiedzy pozyskanej z kursu Page Object Model – Praktyczne Wprowadzenie, w którym znajduje się wstęp do wzorca POM, wraz z wieloma praktycznymi przykładami jak modelować strony i wykorzystywać je w testach.

Co zaprezentujemy w minimalnej formie?

Co znajdziesz w wersji uproszczonej w tym kursie:

  • Minimum teorii o POM, gdyż skupimy się na praktyce wraz z problemami jakie możesz napotkać przy refactorze. Dla przypomnienia będziemy podawali linki do poprzednich lekcji, w których omawiamy poszczególne zagadnienia 🙂
  • Minimum teorii o tworzeniu frameworka i pisaniu testów, gdyż te informacje znajdziecie w Programie Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python.

Czy poradzę sobie w tym kursie jeśli nigdy nie miałem styczności z Pythonem albo Selenium?

Kurs ten powstał jako dodatek do Programu Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python. Z tego Programu pochodzi też cały kod, który będziemy tutaj refactorować. Z racji, że w tym kursie nie będziemy opisywać projektu to zalecamy przerobić wcześniej cały Program Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python.

Czego się nauczysz?

W tym kursie:

  • Pokażemy jak w prosty sposób wprowadzić wzorzec POM do już istniejącego projektu z testami.
  • Poćwiczysz zdobytą wiedzę na praktycznych zadaniach.
  • Poznasz dobre praktyki związane z POM i przećwiczysz je na praktycznych zadaniach.
  • Razem przejdziemy przez problemy, jakie można napotkać przy refactorze.
Możemy ruszać na podbój POMa we frameworku! 🧙

Informacje o kursie

Szacowany czas ukończenia: 2+ godziny

Trudność: Średnio-zaawansowany

Instruktorzy kursu

Krzysiek Kijas Krzysiek Kijas Autor
Przemek Barański Przemek Barański Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *