Witaj na jaktestowac.pl

Fajnie, że wpadłeś tutaj, dzięki temu będziemy mogli się lepiej poznać 😀

Trzon naszego zespołu tworzą dwie osoby zafascynowane jakością. Pozwól, że się przedstawimy.

Przemek Barański
Senior Software Quality Engineer, Principal Engineer
profil na LinkedIn

Moja historia związana z branżą jakości oprogramowania trwa już prawie dziesięć lat i liczę na to, że nieprędko się skończy 😉 Temat tak mnie zafascynował, że zrobiłem parę papierków oraz wyspecjalizowałem się w automatyzacji i performance 😀

Gdy odkryłem, że testerzy z chęcią korzystają z materiałów w których dzielę się wiedzą, zrozumiałem, że jest to idealne połączenie pasji do technologii i dostarczania wartości dla społeczności. Przejawem tego jest tworzona wspólnie z Krzyśkiem od 2017 roku strona jaktestowac.pl.

Rozwijam frameworki w Playwright do testów GUI oraz API zintegrowane z procesami CI/CD. Wspieram różne projekty konsultując rozwiązania dotyczące automatyzacji i zapewnienia jakości.

Oprócz pracy QA i latania po konferencjach czy meetupach lubię zrobić dobry trening na siłowni a resztę czasu spędzić z moją wspaniałą rodziną 😀

Krzysiek Kijas
Senior Software Quality Engineer, Tech Lead, Mentor
profil na LinkedIn
Z testowaniem i dbaniem o jakość oprogramowania jestem związany od 2011. Dobre podwaliny techniczne i ugruntowanie wiedzy certyfikatami pozwalają mi swobodnie pływać w tym bezkresnym oceanie technologii 😉

Na co dzień zajmuje się różnego rodzaju testami, poczynając od manualnych, eksploracyjnych, aż po tworzenie frameworków i projektowanie ich architektury. Obecnie jako Tech Lead odpowiadam za architekturę automatów w Playwright, procesy, dobre praktyki, testy na różnych poziomach (DB, UT, API, UI), CI/CD, oraz rozwój członków zespołu. Dbam o rozwój oraz potrzeby zespołu i klienta.

Od wielu lat aktywnie uczestniczę w konsultacjach przy projektach różnych firm, świadcząc wsparcie m.in. poprzez mentoring, prowadzenie szkoleń oraz optymalizację procesów. Jako architekt testów pomagam zespołom zadbać o wysoką jakość oprogramowania. Moja ekspertyza obejmuje projektowanie i wdrażanie skutecznych strategii testowania, automatyzację, definiowanie wskaźników jakościowych, wdrażanie metryk. Moje zaangażowanie skupia się na doskonaleniu spełniania potrzeb klientów poprzez efektywne mentorowanie zespołów oraz zastosowanie lepiej dopasowanych narzędzi i podejść.

Ciągły głód wiedzy i silna potrzeba rozwoju spowodowały, iż razem z Przemkiem stworzyliśmy inicjatywę jaktestowac.pl, która była naturalnym krokiem w mojej ewolucji. Dzięki niej, mogę realizować i rozwijać swoje pasje związane z mentoringiem oraz pomocy innym w zdobywaniu wiedzy.

W wolnym czasie z pełnym poświęceniem oddaje się swoim uzależnieniom - treningom siłowym, crossfitowi, literaturze i szeroko pojętej sztuce.

Gdzie nas widać?

W social mediach

Więcej o naszych przemyśleniach na tematy związane z testowaniem i nie tylko znajdziesz na naszym kanale youtube, w naszym vlogu. Oto jeden z odcinków:

Na uczelniach

WSTI w Katowicach – Wejść do świata IT oraz Testy API od podstaw w Postman

WSTI w Katowicach – Wprowadzenie do testów End to End i BDD

Na konferencjach i meetupach

Test:fest 2024

Więcej informacji: test:fest > Rok 2024 > Prelegenci 2024 > 7 grzechów głównych Playwright – pułapki nowoczesnej automatyzacji

BugHuntFest 2024

Więcej informacji i nasze wystąpienie: https://jaktestowac.pl/bughuntfest/

QArantanna#23 – Zapytaj ekspertów jak… (się) szkolić

Prelekcja KraQA – Rozwój testera poza pracą

Warsztaty Quality Excites 2019 – Węże w chmurach – ciągła integracja testów w oparciu o język Python oraz GitLab CI

Prelekcja Quality Excites 2018 – Zacznij gdziekolwiek – o testowaniu i odkrywaniu pasji

Warsztaty Quality Excites 2018 – Behawioralny Python – Automatyzacja z BDD od podstaw

W innych miejscach

Udzielamy się także na największym forum programistycznym na świecie mając już zasięgi na ponad 2 MILIONÓW osób!

Akcja charytatywna Santa Cloud

Przekazaliśmy na licytację dostęp do naszych kursów aby wesprzeć zwierzęta w schroniskach. Aktywnie także braliśmy udział w supporcie samego wydarzenia w Katowicach.

Jaki mamy cel?

  1. Po pierwsze na tej stronie znajdziesz wysokiej jakości kursy dedykowane testerom, skrupulatnie przez nas przygotowane, dokładnie przetestowane i przerobione przez setki kursantów,
  2. Dodatkowo możesz poczytać nasze wpisy w zakładce Blog – Wpisy, znajdziesz w nich wiele szczerych i ciekawych przemyśleń dotyczących testowania i tematów pokrewnych,
  3. Możesz także zawsze zapytać o trapiące Ciebie testerskie dylematy – chętnie odpowiadamy w komentarzach, na forach, facebooku czy prywatnych wiadomościach,
  4. Oczywiście chętnie przybijemy z Tobą pionę na jakimś meetupie czy nawet na LinkedIn 😀

Dokąd zmierzamy i czy chcesz się z nami zabrać?

Wiele razy to podkreślamy, że mamy misję stworzenia unikalnego miejsca dla testerów gdzie mogą bez skrępowania zacząć poznawać skomplikowane zagadnienia techniczne od zupełnych podstaw w naszym ojczystym języku. Udało nam się już to osiągnąć w przypadku kursu Podstaw Automatyzacji w Pythonie czy rozwijanym Git dla Testerów. Mamy apetyt na więcej gdyż dostarczanie wartości to pierwszorzędna sprawa.

No i tu pojawia się odwieczny temat płatnych dostępów w kontekście naszej misji szerzenia wiedzy.

Zdecydowaliśmy się od początku na model w którym stajemy się dawać coraz więcej Tobie nie mniej w tym wszystkim gdzieś jesteśmy też my, producenci. Dajemy więc wszystkim odbiorcom treści z jaktestowac.pl możliwość wsparcia naszych działań. Nie idziemy w reklamy, sponsorowane wpisy, zbierania kasy na kiedyś czy mroczny marketing handlowania wrażliwymi danymi. W 100% chcemy aby ta inicjatywa była uczciwa i tak też zarabiała, udowadniając swoją wartość.

Tak, wartość jest na pierwszym miejscu i właśnie to Tobie chcemy przekazać… Zainteresowany? Zacznij odkrywać co dla Ciebie przygotowaliśmy w portfolio naszych kursów… 😉

Rekomendacje

O Programie Testy Automatyczne z Playwright

Jakub Konicki
QA Architect & Manager, Autor podcastu "Po szklanie i na testowanie"
 

W swoim zespole mam kilka osób, które z powodzeniem ukończyły program testów automatycznych z Playwright. Praktycznie w każdym z tych przypadków zauważam bardzo dobrze ułożoną i usystematyzowaną wiedzę, nawet u osób mniej doświadczonych technicznie. Dzięki temu wprowadzając w kilku projektach automatyzację w Playwright używając TypeScript obserwuję znaczny wzrost tempa wdrażania osób w swobodną automatyzację, a momentami to wręcz ja jestem zaskakiwany jak fajne pomysły ludzie wynieśli z programu - co jednak istotniejsze, rozumieją dlaczego te mechanizmy działają, a nie tylko ślepo je kopiują.

Swoboda, luz, ale i bardzo wysoki poziom merytoryczny to największe zalety Przemka i Krzyśka. Jeśli zależy Ci na automatyzacji w Playwright to nie znajdziesz lepszej pozycji na rynku, niż jaktestowac.pl.

[o Programie Testy Automatyczne z Playwright]
Dariusz Kowalski
Automation Tester
 

Dziękuje za inicjatywę i za wartość jaką dają Wasze darmowe kursy!
Dzięki wiedzy w nich zawartej znalazłem pracę - tester automatyzujący PW + TS.

Co prawda od półtora roku działam jako manual, a od początku tego roku współpracuje przy aplikacji jako automat CY + TS. Z PW miałem do czynienia przez weekend tuż przed rozmową techniczną i kodowaniem live testów aplikacji demo. Ten weekend to Wasze wideo plus sam przeszedłem z kodowaniem przez wszystkie Wasze taski!
Zaimponowałem rekruterom i zostałem wybrany! Wielkie super dzięki!

Co więcej przy projekcie, w którym jestem od początku roku udało mi się zasiać ziarno Playwright i będziemy powoli przechodzić z Cypress do Playwright.
Wielkie super dzięki! Słowa tego nie opiszą jak bardzo jestem wdzięczny. 🙏
Pokłony, hołd i dużo zdrowia dla zespołu jaktestowac.pl!

[o kursie Praktyczne wprowadzenie do testów automatycznych z Playwright]
Patryk Wieczorkowski
QA Lead, SDC
 
Program dał mi ogrom wiedzy, którą udało się przekuć na realną implementację w firmie. Wykupiłem dostęp do kursu w pierwszym możliwym terminie, w czerwcu prawie rok temu i nie żałuję ani złotówki, szczególnie patrząc na cenę jaką ja płaciłem a jaka jest teraz. I ta obecna to dalej promocja biorąc pod uwagę ilość i jakość materiałów 😉

Nauka i implementacja wiedzy w pracy poszła na tyle dobrze, że udało się przekonać cały zespół (oraz co było trudniejsze - management) do szerszego wykorzystania Playwright +TypeScript i dzięki temu dzisiaj kolejne osoby będą się uczyły żebyśmy wszyscy mogli pracować nad testami automatycznymi w Playwright 🙂

[o Programie Testy Automatyczne z Playwright]
Sylwia Szymańska
Quality Assurance, Instagram: @testerka_oprogramowania
 
Mogę śmiało stwierdzić, że materiały z Programu Testy Automatyczne z Playwright rozwinęły moje umiejętności techniczne na tyle, że pomogły mi dostać pracę na stanowisku testera automatyzującego.

W jaki sposób?

Dzięki materiałom zawartym w kursie poznałam podstawy języków JavaScript oraz TypeScript, których znajomość była sprawdzana na rozmowie rekrutacyjnej.

Podczas rekrutacji również przydała mi się wiedza z zakresu: GitHub Actions, asercji i lokatorów w playwright, narzędzia TraceViewer oraz biblioteki Faker.

Gdyby nie kurs zdecydowanie nie orientowałabym się dobrze w tematyce wyżej wymienionych pojęć. A dzięki niemu na tyle podniosłam swoje umiejętności, że techniczna rozmowa rekrutacyjna nie była taka straszna, za jaką ją zawsze uważałam 🙂

[o Programie Testy Automatyczne z Playwright]
Opinia od kursantki o kursie Automatyzacja z Playwright od jaktestowac.pl
Opinia o kursie Automatyzacja z Playwright od jaktestowac.pl
Opinia od kursanta o kursie Automatyzacja z Playwright od jaktestowac.pl
Konrad Stasiak
Full Stack QA Tester, BugBeGone - Konrad Stasiak, ING
 

Od początku współpracy z chłopakami z jaktestować.pl realizuje testy w Playwright. Dzięki ich kursowi mogłem od podstaw opanować przydatne narzędzia, co pozwoliło mi stopniowo odkrywać nowe możliwości tego frameworka.

Przede wszystkim, podejście prowadzących do uczestników jest naprawdę świetne – kontakt z nimi jest po prostu na najwyższym poziomie! Tłumaczone treści są przystępne i przyjazne, co sprawia, że można z nich korzystać na różnych etapach nauki. Uwierzcie mi, nie wystarczy tylko powiedzieć „co użyć, by coś zrobić” – tu dostajecie znacznie więcej.

Jestem żywym przykładem na to, że nawet po przejściu na Java Playwright, nadal czerpię korzyści z kursu w TypeScript. Rozwijam swój projekt, ucząc się nowego języka, a jednocześnie korzystam z doświadczenia, jakie zdobyłem w TypeScript. To świetny sposób na efektywne łączenie nauki z praktyką.

Nie warto bać się wychodzić ze swojej strefy komfortu! Rozwój w innych językach, poza tym natywnym od Microsoft, przynosi ogromne korzyści. To właśnie dzięki chłopakom poznałem „tajniki”, które teraz wykorzystuję w swojej pracy. Drogi czytający - jeśli zastanawiasz się nad spróbowaniem swoich sił w testowaniu, zdecydowanie warto rozważyć propozycję Krzyśka i Przemka. Rozwój Playwrighta z pewnością będzie dynamiczny, a wiele firm będzie poszukiwać osób z wiedzą i doświadczeniem, które interesują się nie tylko samą techniką, ale też szerszym kontekstem QA Automation.

[o Programie Testy Automatyczne z Playwright]
Piotr Krawczyk
Quality Engineer Lead, Travcorp Poland
 
Realne przykłady, profesjonalne podejście i zastosowanie POM. Pokazujecie świetne przykłady rozbicia danych, testów i page wraz z użyciem fakera! Robicie naprawdę super robotę i pokazujecie jak efektywnie korzystać z ze wszystkich narzędzi.
Czuję, że dzięki temu kursowi mam wsparcie mentorskie i uczę się od najlepszych osób w dziedzinie testowania. Jest to coś czego mi zawsze brakowało w projektach!

[o Programie Testy Automatyczne z Playwright]
Damian Krotowski
Quality Assurance
 
Niestety problemem, z którym każdy się spotka prędzej czy później, jest to, że te kursy pokazują tylko okrojone podstawy. Brakuje wartościowych zaawansowanych materiałów (a szczególnie z PW).

Skusiłem się na pre order i tak jak mówiliście daliśmy wam kredyt zaufania, z którego osobiście jestem zachwycony. Brakowało mi ustandaryzowania wiedzy, dobrych praktyk, pokazania różnych możliwości, a tutaj to dostałem. Naprawdę solidna robota warta każdej wydanej złotówki (cena jest stosunkowo niska do jakości i wartości materiałów).

Kolejna rzeczą jest wasza responsywność na pytania, sam kilka razy pisałem do was i za każdym razem dostałem wyczerpującą wiadomość nad którą musieliście usiąść. To jest bardzo istotne, że nie zostawiacie ludzi samych sobie 🙂

Dodatkowo tworzycie super społeczność, motywujecie do rozwoju i jakości w projektach, dzięki wam zagiąłem kilku seniorów pytaniami 🙂 Podsumowując, genialna robota, oby tak dalej 🙂

[o kursie Profesjonalny framework do testów z Playwright]
Karolina Zakrzewska
Software Tester, Orange Polska
 
Materiały dotyczące Playwright są starannie przygotowane, a proces nauki jest doskonale ustrukturyzowany, prowadząc przez kolejne etapy krok po kroku. Kurs nie tylko zapewnia solidną edukację z zakresu automatyzacji testów, ale także przekazuje praktyczne podejście do tego tematu na podstawie rzeczywistych projektów i przykładów.

Naukę rozpoczęłam od podstaw Playwright, teraz mam zamiar pogłębiać swoją wiedzę z zakresu JavaScript, aby następnie równocześnie połączyć ją z nauką TypeScript oraz zaawansowanymi zagadnieniami Playwright. Sekcja „Dodatkowe materiały”, czyli bonusy umożliwia uzupełnienie ewentualnych braków w wiedzy lub pogłębienie już zdobytych wcześniej informacji.

Zarówno długość, jak i jakość filmów są na najwyższym poziomie, a sposób prowadzenia kursu jest niezwykle atrakcyjny. Zdecydowanie polecam ten kurs!😄

[o Programie Testy Automatyczne z Playwright]
Emilia Miller
Senior Quality Assurance Engineer, Future Processing
 
Nie dość, że "Program Testy automatyczne z Playwright" to jedyne szkolenie dostępne na Polskim rynku na temat frameworka do testów wypuszczonego przez Microsoft, to jeszcze jest tak fenomenalne!

Pod względem merytorycznym materiałów z tego Programu nie da się porównać do tego ze szkoleń z University of Automation, Udemy i innych platform e-learningowych, z których do tej pory miałam okazję korzystać. Sposób tłumaczenia zagadnień, nawet tych bardziej złożonych jest absolutnie przystępny! Co więcej, każde pytanie, które pojawia się ze strony uczestników kursu, spotyka się z wyczerpującymi odpowiedziami.

Moduły wprowadzające do PW oraz do języków JavaScript i TypeScript zostały starannie zaplanowane tak, by dostarczać wartości nie tylko testerom, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w automatyzacji, ale również tym o średnim poziomie zaawansowania. Podczas kursu nie tylko miałam możliwość usystematyzowania swojej dotychczasowej wiedzy, ale też nauczyłam się nowych zagadnień.

Wisienką na torcie jest jednak dla mnie "Profesjonalny framework do testów z Playwright"! Chłopaki wykazali się bardzo realistycznym podejściem do tematu. Mamy spis wymagań, niekiedy niedoprecyzowanych Acceptance Criteriow, na podstawie których piszemy scenariusze testowe, używamy tagów do łatwiejszej kategoryzacji testów. Stopniowo też - z lekcji na lekcję - refaktoryzujemy kod i poznajemy kolejne możliwości stosowania page obiektów, wykorzystujemy też zewnętrzne biblioteki (do analizy statycznej kodu, generowania danych testowych), aliasy do łatwiejszego zarządzania page'ami. Jest tu to wszystko i wiecej, "samo mięso", które można przenieść na własny projekt w pracy! <3

Z niecierpliwością czekam na kolejne moduły z zaawansowanych technik oraz architektury testów nad którymi teraz trwają prace!

Wszystkim kursantom (sobie również ;-)) życzę, aby przekazywana wiedza teoretyczna oraz nabyte w ramach szkolenia umiejętności pozwoliły na sprawne automatyzowanie w kolejnych wyzwaniach projektowych 🙂

PS. Podczas realizacji poszczególnych lekcji, poza "zadaniami domowymi", które są do samodzielnego wykonania, ze swojej strony bardzo polecam znalezienie projektu Open Source, który nie ma zaimplementowanej solucji testów i próbowanie swoich sil właśnie tam. 🙂

[o Programie Testy Automatyczne z Playwright]
Natalia Wróbel
Software Tester
 

Program "Testy automatyczne z Playwright" sprawił, że moja poprzeczka dla kursów testerskich poszybowała w górę. Szerokie spektrum zagadnień pozwala na zdobycie ogromnej ilości wiedzy oraz nowych umiejętności. Struktura i dobra organizacja kursu znacznie ułatwiają naukę, a także umożliwiają przyswajanie nowych technik w usystematyzowany sposób. Całość podparta dobrymi praktykami oraz dużą ilością zadań. Wszystkie tematy, zarówno te podstawowe, jak i bardziej zaawansowane, są omówione w bardzo szczegółowy i przystępny sposób. Świetny materiał!

[o Programie Testy Automatyczne z Playwright]
Paweł Rela
Software Tester
 
Na wstępie jeszcze raz dziękuję za możliwość uczestniczeniu w programie testów automatycznych z Playwright. Niesamowita edukacyjna jazda bez trzymanki, która może grozić jedynie „bólem głowy” od tak napakowanej merytoryką i testerskim mięsem intelektualnej uczty.

Panowie jesteście genialni w swym przekazie !!!

[o Programie Testy Automatyczne z Playwright]
Damian
SQA Enginner
 
Już trochę czasu z wami jestem i bardzo doceniam wasza prace. Zmieniłem firmę 3msc temu (mam trochę ponad 2 lata expa) a wszyscy są bardzo zadowoleni z mojej automatyzacji, robię różne POC i je wdrażamy.

Trzymam za was kciuki 😀

[o kursie Praktyczne wprowadzenie do testów automatycznych z Playwright]
Sylwia Szymańska
Quality Assurance, Zonifero, Instagram: @testerka_oprogramowania
 
Mogę śmiało stwierdzić, że kursy od jaktestowac.pl to jedne z lepszych kursów dostępnych dla testerów na polskim rynku. Przerobiłam bardzo dużo kursów i tak naprawdę dopiero te, na które trafiłam tutaj, są jedynymi, które z miłą chęcią robię. Wszystko jest wytłumaczone od podstaw, w bardzo przejrzysty i jasny sposób. Tak naprawdę dzięki kursowi Javascript dla testerów pierwszy raz ktoś mi dobrze wytłumaczył, czym jest klasa (większość kursów mówi, że jest to „szablon”, ale te porównanie jakoś do mnie nie przemawiało).

Kurs praktyczne wprowadzenie do testów automatycznych z Playwright bardzo dobrze wprowadza początkujące osoby w świat automatyzacji, tłumacząc wszystkie zagadnienia od podstaw, przedstawia dobre praktyki w pisaniu testów oraz dzięki części praktycznej (której jestem fanką), możemy na bieżąco ćwiczyć nabywane umiejętności i weryfikować je z dostępnymi odpowiedziami. Jeżeli szukacie naprawdę wysoko jakościowych materiałów, które są zarazem łatwe w odbiorze i zawierają dużo merytorycznej wiedzy, to kursy od jaktestowac.pl są zdecydowanie dla Was.

PS. Dam Wam dobrą radę przed rozpoczęciem kursów od jaktestowac.pl – zacznijcie je w wolne popołudnie, bo mogą stać się Waszym niekontrolowanym uzależnieniem. Jak zaczniecie jedną lekcję, to na niej nie skończycie, bo od razu będziecie chcieli przejść do kolejnej i jeszcze następnej 😉

[o kursie JavaScript dla Testera]
[o kursie Praktyczne wprowadzenie do testów automatycznych z Playwright]
Jacek Kremblewski
Java-Storm IT/Practice and Internship/Efektywne Aplikacje Internetowe
 
Bardzo miło się przerabia Praktyczne wprowadzenie do testów automatycznych z Playwright. Nie wiedziałem, że tyle radości na Macbooku może dać Visual Studio Code aczkolwiek Przemek dobrze tłumaczy i póki co świetnie to na razie wychodzi... Jednak podstawa to dobre wytłumaczenie...

Chylę czoła bo kurs naprawdę dobrze przygotowany, zrobiony i darmowy.

[o kursie Praktyczne wprowadzenie do testów automatycznych z Playwright]
Opinia od kursantki o kursie Automatyzacja z Playwright od jaktestowac.pl
Opinia od kursanta o kursie Automatyzacja z Playwright od jaktestowac.pl
Opinia od kursanta o kursie Automatyzacja z Playwright od jaktestowac.pl

O Planie na Rekrutacje

Janis Kifonidis
Salesforce Junior QA Engineer, ASEC (Aviva Services Excellence Centre)
 
Chciałem wam z całego serca podziękować za wiedzę, którą się dzielicie, bo to głównie dzięki waszemu planowi rekrutacji i pro tipach nauczyłem się lepiej przygotowywać się do rozmów rekrutacyjnych i lepszego na nich wypadania (nie miałem z tą materią za dużo do czynienia jako zawodowy muzyk 🙂

Ostatecznie wiedza ta zaowocowała zdobyciem pracy dokładnie takiej, jaką sobie wymyśliłem (m. in. automatyzacja w Playwright) w mega przyjaznym miejscu, także jestem waszym dłużnikiem 🙂

[o Planie na Rekrutacje]

O Programie Testowanie REST API

Michał Ciechanowski
Manual Tester, Trans.eu Group S.A.
 
Po dwóch latach manualnego testowania aplikacji webowych, stwierdziłem, że życie na frontendzie się nie kończy i czas zacząć robić coś więcej. Zacząłem się więc rozglądać za jakimś ciekawym kursem, który pozwoliłby mi wybić się z manualnego światka. Traf chciał, że Przemek z Krzyśkiem wypuścili akurat nowy program "Testowanie REST API". Wszedłem w to i - co ciekawe - już po przerobieniu pierwszych modułów API i JS postanowiłem zweryfikować swoją wiedzę w krzyżowym ogniu pytań podczas rozmów kwalifikacyjnych. Jak się okazało, rynek zwalidował moje świeżo zdobyte skille pozytywnie, bo od stycznia 2023 zaczynam nową pracę, w której CRUDa będę mógł używać do woli 😉 Jak dla mnie, to dość solidny dowód na to, że zawartość kursu jest łatwo przyswajalna nawet dla zwykłego klikacza frontu i co najważniejsze pokrywa się z aktualnymi wymogami testerskiego rynku.

Aktualizacja: Powiem szczerze, że od ostatniej opinii z grudnia (w której skupiłem się na samym Postmanie) moje wrażenia się nie zmieniły. Ta część z JavaScriptem była wprawdzie dla mnie dużo bardziej abstrakcyjna i wymagająca, bo w sumie to moje takie pierwsze systematyczne zderzenie z kodem. Ale materiały video były bardzo klarownie wyłożone i bez żadnych niedomówień - tego brakowało mi w innych kursach. Dla mnie satysfakcja jest tym większa, że mogłem od razu połączyć tę praktyczną wiedzę na temat JSa z API 😉

[o Programie Podstawy Testowania REST API]
Marta Paczuła
Junior Quality Assurance Engineer, Future Processing
 
Wprowadzenie do API i REST: Podstawy Testowania REST API to kurs idealny dla początkujących – zostaną poprowadzeni za rączkę, ale będą mogli też wykazać się i utrwalić wiedzę przy okazji różnych zadań – i dla wszystkich, którzy nie czują się jeszcze pewnie w tym temacie i chcieliby swoją wiedzę uporządkować.

Nawet najbardziej abstrakcyjne koncepty zostały tu świetnie wytłumaczone na przykładach z codziennego życia – i niby można pomyśleć, że niektóre z nich są raczej łopatologiczne, ale dzięki nim W KOŃCU naprawdę wszystko da się zrozumieć!

Krótkie lekcje pozwalają szybko przejść przez kurs, a przy tym wycisnąć z niego maksimum treści. Materiały są przemyślane, fajnie opracowane, obrazowo przedstawione i umożliwiają dużą elastyczność: mamy wybór między wideo a slajdami (gdyby ktoś nie chciał oglądać filmików) albo podsumowania, jeśli chcemy skipnąć jakieś rozdziały i przejść do bardziej interesujących nas tematów.

[przedpremierowo o kursie wprowadzenie do REST API]
Mateusz Ibrom
Quality Assurance, Weblink Software
 
(...) co do kursu Postmana to sztos. Spory materiał, do tej pory najlepszy jaki dotychczas miałem okazję obejrzeć. Kupa wiedzy, fajne przykłady, można ruszać do prawdziwego projektu z takim początkiem.

[o kursie Podstawy testowania API w POSTMAN]
Łukasz Glegoła
QA Engineer & Software tester, Rentals United
 
Dużo zawdzięczam waszemu kursowi i sposobie przekazywania wiedzy. Lekcje są naprawdę dobrze wytłumaczone.

Często też zanim uczycie jakiejś metody to tłumaczycie wcześniej szczegółowo teorie / kontekst itp.

Tego często brakuje w innych kursach technicznych, gdzie uczymy się czegoś robić ale nie do końca jest wytłumaczone po co i zostawia to wiele pytań do uzupełnienia - tutaj tego nie ma.

A jeżeli ktoś zastanawia się nad przystąpieniem do kursu, ale rozmyśla nad ceną kursu w porównaniu do np. Udemy itp. - to nie jest jakiś tam kursik do zrobienia w 2 tygodnie i dodania kolejnego certyfikatu i szukania dalej uzupełnienia wiedzy - to pełne szkolenie od A do Z, naprawdę bardzo dużo mięsistego materiału - po którym pewnie i dumnie można wypowiedzieć słowa "specjalizuję się w tym." - w moim przypadku testowanie REST API.

[o Programie Podstawy Testowania REST API]
Iga Ćwiklińska
 
Na dzień dzisiejszy skończyłam dwa większe moduły i zacznę zapoznawać się bardziej z JS. Chciałabym zaznaczyć, że jestem bardzo zadowolona z tego kursu. Szkoda, że tak późno na niego natrafiłam. Mam porównanie do pojedynczych materiałów z Udemy i Codeacademy, ale nie mają co się równać z Waszym kursem i piszę to szczerze. Już począwszy od logicznej sekwencji materiałów, przedstawionych przykładów z życia, praktycznych case'ów, tipów (funkcja “find and replace zmienia życie 😛 ), po bonusy. Dodatkowo sposób mówienia Przemka (co jest dla mnie też ważnym aspektem) zachęca do dalszego eksplorowania tematów, bo nie jest on monotonny.

Reasumując, moja opinia na temat kursu jest jak najbardziej pozytywna. Podkreślam, że jestem osobą, która zaczynała od zera i bez doświadczenia w branży, a materiał został przedstawiony w bardzo przystępny i praktyczny sposób, który pozwala zrozumieć podstawy i budować na tym dalszą wiedzę. Widać, że kurs został przemyślany, przeanalizowany i czuć ogrom pracy włożony w niego. Dzięki! 🙂

[o Programie Podstawy Testowania REST API]

O Programie Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python

Paweł Wantulok
Software tester
 
Coś tam o automatyzowaniu wiedziałem, jakiegoś języka się trzymałem, na jaktestowac.pl wpadłem na chwilę... no i zostałem na dłużej 🙂
Dzięki Wam wkręciłem się w Pythona, a wiedza o automatyzacji została wreszcie usystematyzowana. Wszystko podane jak na tacy, w jasny i przyjemny sposób. Kursy pozwalają zdobyć wiedzę, która pozwoli samemu później bez problemu rozszerzać temat. Chłopaki odpowiadają na każde pytanie, jakby prowadzili support 24h 😉
Nie ma co ukrywać, że nową robotę dostałem dzięki Waszym kursom 😀
Adam Regulski
Quality Assurance, Komputronik.pl
 
Kurs o Selenium to czyste złoto!
Był angażujący i wciągający. Po jego ukończeniu udało mi się dołączyć w firmie do zespołu testerów automatyzujących, co daje wspaniałą możliwość rozwoju już w ramach komercyjnego projektu 🙂
Łukasz Gniazdowski
Tester aplikacji internetowych i mobilnych
 
Dzięki kursowi nauczyłem się tworzyć framework do testów. Udało mi się zostać lepszym testerem i znaleźć dobrą pracę! Wielkie dzięki!

[o kursie Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python]
Agata Tamioła
Quality Engineer at Recruitee
 
Trafiłam na jaktestowac.pl zupełnie przypadkiem, szukając przystępnego kursu Selenium w języku Python z "polskim wsparciem". Byłam pozytywnie zaskoczona, gdy przechodząc kolejne lekcje, opisane dokładnie krok po kroku, wzrosła moja motywacja do samodzielnej nauki. Cieszyłam się też, że na każde moje pytanie, czy wątpliwość, chłopaki odpowiadali w tempie błyskawicy, co pokazywało mi, że nie tylko są tam cały czas obecni (z ogromnymi pokładami życzliwości I profesjonalizmu), ale również przyjmują wszelki feedback, by swoje kursy wciąż ulepszać I podnosić ich czytelność oraz jakość. Polecam wszystkim testerom!
Karina
Quality Assurance, Weblink Software
 
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Kurs prowadzi krok po kroku po zawiłych ścieżkach pythona i automatyzacji w sposób zrozumiały nawet dla nowych w temacie 😀 Od początku jest kładziony duży nacisk na jakość i dobre praktyki testerskie. Spodobało mi się dużo ćwiczeń i ciekawe zagadnienia.
Zdecydowanie myślę, że jest to kurs dla osób lubiących wyzwania, chcących rozpocząć swoją przygodę z automatyzacją oraz pragnących wykorzystać zdobytą wiedzę w swojej pracy.
Piotrek
Tester, Simple Steps
 
Jak dla mnie najlepszy kurs dla testerów. Python i automaty to było coś co zawsze chciałem połączyć. Podany łatwo, lekko i zrozumiale a do tego zawsze można liczyć na pomoc (forum i komentarze). Duży plus, że można zaczynać od zera.
Angelika
Quality Assurance Engineer, Future Processing
 
Jeśli jesteś początkujący - ten kurs jest dla Ciebie. Wszystko wyjaśnione od podszewki, instrukcje są jasne, a zadania dają satysfakcję z robienia postępów i rozwiązywania rzeczywistych problemów. Jeśli już coś robiłeś w temacie- kurs zrealizujesz szybciej, uzupełniając swoją wiedzę oraz co ważniejsze, rozszerzając umiejętności.
Adam Lochno
Quality Assurance Engineer, ALAN Systems
 
Długo zastanawiałem się nad kupnem tego kursu w obawie że będzie to jeden z wielu kursów podobnych do tych oferowanych na udemy.com NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Omawiany materiał uwzględnia najnowsze technologie, a jeśli nie, to są do niego wrzucane Update’y dzięki czemu użytkownik ma pewność że nie uczy się rzeczy archaicznych. Fajne jest to że testy wykonuje się niemal od razu na prawdziwej stronie dzięki czemu widzimy od razu że uczymy się rzeczy, których możemy wykorzystać na co dzień w pracy jako tester automatyzujący. Z całą pewnością czas poświęcony na kurs nie był czasem zmarnowanym. Pozwolił mi on na opanowanie nowych umiejętności, dzięki którym udało mi się znaleźć nową, lepszą pracę, gdzie mogę rozwijać już nabyte umiejętności. Gdybym miał wybór, kupiłbym go jeszcze raz!
Piotr
Software tester, Oponeo
 
Najlepszy kurs jaki widziałem. Sporo kursów albo zaczyna się od poziomu gdzie trzeba już mieć jakąś wiedzę (tylko gdzie ją wtedy znaleźć?) albo przez większość kursu są robione głównie podstawy. Ten kurs jest idealnie zoptymalizowany, jak szyty na miarę dla mnie 😀 Przewaga nad innymi kursami jest też taka, że opisane są różne scenariusze co zrobić jeżeli trafi się na jakiś problem.
Kasia Lecybyl
Software tester
 
Najlepszy kurs dotyczący testowania oprogramowania z wykorzystaniem języka Python i do tego w języku polskim. W mojej opinii jest to kurs dla każdego, od osób zupełnie początkujących, po osoby chcące usystematyzować czy skonfrontować swoją wiedzę. Rodzące się w trakcie przerabianego materiału pytania (tak jakby autorzy znali twoje myśli) zostają wytłumaczone od razu, bez potrzeby przeszukiwania kolejnych stron Internetu, w poszukiwaniu odpowiedzi 'DLACZEGO'. Żadne zadane pytanie nie jest pozostawione bez odpowiedzi.
Kurs jest podzielony na 'nazwane' lekcje ułatwiające poruszanie się po materiale. Łatwe powroty do przerobionego już zagadnienia, mnóstwo odnośników i oczywiście skumulowana baza wiedzy, czyli Słownik.
Materiał jest omówiony szczegółowo i zrozumiale, z wielką pasją i ciekawie. I to co równie ważne - materiał jest na bieżąco aktualizowany.

[o kursie Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python]
Marek
Tester Automatyzujący
 
Zakończyłem właśnie 6 część kursu i mogę tylko powiedzieć jedno - świetna robota i niecierpliwie czekam na kolejne sekcje! Zacząłem realizować kurs będąc testerem manualnym. Ale od tego czasu wiele się zmieniło. Kończąc kurs byłem już testerem automatyzującym w innej firmie. Nie ma co ukrywać, że zawdzięczam to powyższemu kursowi. Polecam wszystkim, którzy chcą pójść podobną ścieżką kariery. Dziękuje!

[o kursie Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python]

O kursie Git dla Testerów

Michał
 
Rewelacyjne!
  • wszystko zrozumiale i klarownie przedstawione
  • można obejrzeć i/lub przeczytać lekcję
  • czuję się prowadzony, zero konfuzji, niezrozumienia
  • wciąga, z niecierpliwością uruchamiam kolejną lekcję
  • wyjaśnienia następują spokojnie, bez nerwowego pośpiechu
Próbowałem się uczyć gita przy pomocy innych kursów wideo oraz podręcznika w formie książki drukowanej i to była męka, rozumiałem ledwie część przekazywanych informacji, a w końcu był efekt przytłoczenia i bezradności. Tu zupełnie inaczej. Mam ochotę się uczyć! Dzięki serdeczne!

[o kursie Git dla Testerów]

O warsztatch

Agnieszka
QA Specialist
 
Dziękuję bardzo całemu zespołowi jaktestowac.pl, Quality Excites oraz TrojQA - Trójmiejska Społeczność Testerska. Warsztaty Behawioralny Python przygotowane z najwyższą jakością 🏆. Brawo! Tak trzymajcie! Szczególne podziękowanie dla Przemka Barańskiego za pozytywne flow, które sprawiło, że lipiec będzie dla mnie miesiącem nauki z jaktestowac.pl. Zamierzam przerobić wszystkie wasze kursy.

O Programie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze

Natalia Nitkowska
Quality Assurance, Future Processing
 
Podoba mi się energia z jaką się przelatuje przez zadania, treść/sposób prezentacji, która zachęca by od razu klikać w następną lekcję, buduje ciekawość tego co będzie dalej. Materiał Programu powiedziałabym, że jest bardzo prosty w odbiorze - wszystko jest szczegółowo wyjaśnione na praktycznych przykładach.

Reasumując - bardzo mile spędziłam czas przechodząc przez ten materiał. Dziękuję : )

[o kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze]
Katarzyna Kluszczyńska
Quality Assurance Engineer, Zdalne Warsztaty QA
 
Kurs jest skierowany do osób które rozpoczynają przygodę z CI albo posiadają doświadczenie w innych narzędziach niż gitlab. Kurs jest bardzo dokładny i rzetelny, nie pozostawia czytającemu wątpliwości. A nawet w razie jakiś problemów można zostawić pytanie w komentarzu.
Cały materiał jest oparty na przykładach i zadaniach co pomaga w samodzielnej nauce a język kursu jest bardzo lekki i przyjemny dzięki czemu nawet po dłuższej nauce nie mam uczucia znużenia. Umiejętności zdobyte dzięki kursowi można wykorzystać w codziennej pracy testera. Moim zdaniem: czy warto zrobić ten kurs - jeśli jesteś początkujący w CI to naprawdę WARTO! Dowiesz się od zera czym jest cały proces, dlaczego tak wygląda, nauczysz się składni i poznasz dobre praktyki.
Anna Mandera
Quality Assurance Engineer, Zdalne Warsztaty QA
 
Moim zdaniem kurs Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze na przykładzie GitLab CI i Testów Automatycznych to dobry wybór zarówno dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z CI/CD, a także dla tych, które potrzebują poukładać swoją wiedzę. Część teoretyczna napisana jest w przystępny sposób, co ułatwia zrozumienie omawianych zagadnień. Kurs promuje stosowanie dobrych praktyk i co najważniejsze sensownie je argumentuje. W ramach każdej sekcji na kursanta czekają praktyczne zadania do wykonania. Dużą wartością dodaną są także bonusy, w ramach których m.in. zrealizujesz swój pierwszy projekt CI/CD.
Najbardziej cieszy praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy, którą można od razu wykorzystać w codziennej pracy. W mojej ocenie bardzo dobrze zainwestowany czas.
W imieniu grupy Zdalne Warsztaty QA dziękuję zespołowi jaktestowac.pl za możliwość bycia early adopters 🙂
Edyta
Software Tester
 
Wasz kurs jest niesamowity. Wykładacie tutaj naprawdę ciężką do prostego ogarnięcia wiedzę w sposób przystępny dla zwykłego śmiertelnika. Bardzo wiele wyniosłam z Waszego kursu i wiem, że tą wiedzę na pewno postaram się wykorzystać 🙂 W pracy albo przy realizacji własnych projektów 🤫 Jestem w trakcie realizacji Waszego następnego kursu dot. Testowania z Pythonem. Działam dalej, rozszerzać horyzonty i poszerzam wiedzę z Wami 🙂 Fajnie, że jesteście ❤️

[o kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze]
Tomek
Quality Assurance Engineer, EVOSOFT
 
Czekałem na ten kurs od kiedy tylko wyszło info o takim, stąd też w jeden wieczór pochłonąłem prawie cały materiał 😀

Oczywiście przy niektórych kwestiach konfiguracyjnych gita czy też przy niektórych praktycznych ćwiczeniach pomijałem z premedytacją wysyłanie kodu i uruchamianie pajplajna, bo wiedziałem, że akurat te konkretne kwestie nie będą dla mnie na ten moment istotne. A nie chciałem czekać na wykonanie testu tylko chciałem zdobywać wiedzę dalej 😛

A tej jest solidna dawka, która krok po kroku pokazuje o co w tym wszystkim chodzi. Tematy są kompleksowo opracowane i nie miałem żadnego problemu z przyswojeniem czegokolwiek, pomimo że nigdy nie miałem styczności z CI, a te pajplajny i to wszystko to jakaś czarna magia była. A tutaj się okazało, że nie ma się czego bać 😀

Lekcje są przemyślane, jest wszystko co potrzeba żeby od A do Z uruchomić pajplajna z testami aplikacji i skonfigurować go według własnych potrzeb.

Podczas kursu nie miałem zawieszki na warstwie treści - w moim odczuciu wszystko płynnie się ze sobą wiąże, nie było sytuacji w stylu jest omawiane coś a potem nagle skaczemy w przepaść i jesteśmy 2km dalej. Wszystko wynikało z czegoś co było opisane już wcześniej. Tak samo jeśli chodzi o kwestie sprzętowo-systemowe, błędy opisywane w kursie w 100% pokrywały się z tym co napotkałem podczas praktycznych ćwiczeń lekcji.

[o kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze]
Bartek Zastawny
Senior software tester, Shiji
 
Podstawy Ciągłej integracji to jeden z lepszych kursów jakie miałem przyjemność robić. Wszystkie poruszane zagadnienia są dokładnie wyjaśnione. Wiedza jest bardzo usystematyzowana. Fajnie że poza teorią jest też praktyka, która pomaga utrwalić zdobytą wiedzę. Po 13 latach pracy w IT jestem bardzo mile zaskoczony jakością tego kursu. Polecam go nie tylko początkującym w branży IT, z pewnością Ci bardziej doświadczeni również docenią wiedzę, która jest tam przedstawiona. Dodam, że poza kursem jest też mnóstwo dodatków, nad którymi warto się pochylić, nawet jeśli jest to spoza naszego obszaru pracy/zainteresowania.

[o kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze]
Marek Kowalczyk
Software tester
 
Świetnie wytłumaczone zagadnienia Ciągłej Integracji, poparte zadaniami praktycznymi. Zaskoczyła mnie duża liczba bonusów, jaka została dostarczona z tym kursem: jak to wygląda z różnymi językami programowania, własna strona na Heroku i ostatnio dodany bonus w postaci wprowadzenia do Dockera wraz z tworzeniem własnych obrazów! Po prostu MEGA!

Zdecydowanie polecam ten kurs wszystkim testerom, którzy chcą się zapoznać z CI/CD!

[o kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze]
Karolina
Junior Software Engineer
 
Przerobiłam wszystkie darmowe kursy ze strony jaktestowac oraz byłam u chłopaków na warsztacie na Quality Excites. Bardzo spodobał mi się sposób przekazywania wiedzy. Po wykupieniu kursu o CI również się nie zawiodłam. Wszystko przedstawione w czytelny i zrozumiały sposób. Brak video zupełnie w niczym nie przeszkadza, krok po kroku łatwo można przerobić udostępniony materiał. Po każdym teoretycznym rozdziale była część praktyczna, co pozwoliło na łatwe utrwalenie wiedzy. Kurs nie jest drogi, a pozwala poznać praktyczne podstawy CI/CD. Polecam osobom, które zupełnie nie miały styczności z tym tematem. Dzięki!

[o kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze]
Weronika Majewska
Quality Assurance Engeenier
 
Dzięki wiedzy, którą zdobyłam w kursie o CI, udało mi się zabłysnąć na rozmowie rekrutacyjnej, dzięki czemu dostałam wymarzone stanowisko 🙂 Materiał zawarty w lekcjach jest zdecydowanie warty swojej ceny. Całość jest wyjątkowo przystępna, z masą objaśnień, zadań oraz wskazówek. Polecam wszystkim QA, którzy chcą się rozwijać w tematach technicznych 🙂

[o kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze]

Zebrane

Dawid Pęda
Test Engineer, Orange
 
Chciałem Wam pogratulować i serdecznie podziękować, ponieważ wykonujecie świetną robotę i wspieracie mnóstwo ludzi, jak ja, którzy nie wiedzą od czego zacząć i jak.
Wiele się od Was nauczyłem, co pozwoliło mi zacząć uczestniczyć w projektach o jakich wcześniej mogłem tylko pomarzyć.

[o kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze]
[o kursie Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python]
Opinia o kursach i materiałach Opinia o kursie o Selenium w języku Python Opinia o kursie o Selenium w języku Python