Witaj na jaktestowac.pl

Fajnie, że wpadłeś tutaj, dzięki temu będziemy mogli się lepiej poznać 😀

Trzon naszego zespołu tworzą dwie osoby zafascynowane jakością. Pozwól, że się przedstawimy.

Przemek Barański
Senior Software Engineer

Cześć! Moja historia związana z branżą jakości oprogramowania trwa już prawie dziesięć lat i liczę na to, że nieprędko się skończy 😀 . Temat tak mnie zafascynował, że zrobiłem parę papierków (ISTQB, mgr na kierunku Jakość Oprogramowania na UŚ) i przy okazji wyspecjalizowałem się w automatyzacji i performance 😀

Gdy odkryłem, że z chęcią korzystają z materiałów w których dzielę się wiedzą, zrozumiałem, że jest to idealne połączenie pasji do technologii i dostarczania wartości dla społeczności. Przejawem tego jest właśnie tworzona wspólnie z Krzyśkiem od 2017 roku strona jaktestowac.pl .

Oprócz pracy QA i latania po konferencjach czy meetupach lubię zrobić dobry trening na siłowni a resztę czasu spędzić z moją wspaniałą rodziną 😀

Krzysiek Kijas
Senior Software Engineer

Z testowaniem i dbaniem o jakość oprogramowania jestem już związany od prawie dekady. Dobre podwaliny techniczne i ugruntowanie wiedzy certyfikatami pozwalają mi swobodnie pływać w tym bezkresnym oceanie technologii 😉

Na co dzień zajmuje się różnego rodzaju testami, poczynając od manualnych, eksploracyjnych, aż po tworzenie frameworków i projektowanie ich architektury. Dodatkowo od wielu lat jestem zaangażowany w prowadzenie szkoleń dla QA oraz przygotowywanie warsztatów na Quality Excites. Ciągły głód wiedzy i silna potrzeba rozwoju spowodowały, iż razem z Przemkiem stworzyliśmy inicjatywę jaktestować.pl, która była naturalnym krokiem w mojej ewolucji. Dzięki niej, mogę realizować i rozwijać swoje pasje związane z mentoringiem oraz pomocy innym w zdobywaniu wiedzy.

W wolnym czasie z pełnym poświęceniem oddaje się swoim uzależnieniom – treningom siłowym, crossfitowi, literaturze i szeroko pojętej sztuce.

Gdzie nas widać?

W social mediach

Więcej o naszych przemyśleniach na tematy związane z testowaniem i nie tylko znajdziesz na naszym kanale youtube, w naszym vlogu. Oto jeden z odcinków:

Na uczelniach

WSTI w Katowicach – Wejść do świata IT oraz Testy API od podstaw w Postman

WSTI w Katowicach – Wprowadzenie do testów End to End i BDD

Na konferencjach i meetupach

Prelekcja KraQA – Rozwój testera po za pracą

Warsztaty Quality Excites 2019 – Węże w chmurach – ciągła integracja testów w oparciu o język Python oraz GitLab CI

Prelekcja Quality Excites 2018 – Zacznij gdziekolwiek – o testowaniu i odkrywaniu pasji

Warsztaty Quality Excites 2018 – Behawioralny Python – Automatyzacja z BDD od podstaw

W innych miejscach

Udzielamy się także na największym forum programistycznym na świecie mając już zasięgi na ponad 2 MILIONÓW osób!

Akcja charytatywna Santa Cloud

Przekazaliśmy na licytację dostęp do naszych kursów aby wesprzeć zwierzęta w schroniskach. Aktywnie także braliśmy udział w supporcie samego wydarzenia w Katowicach.

Jaki mamy cel?

  1. Po pierwsze na tej stronie znajdziesz wysokiej jakości kursy dedykowane testerom, skrupulatnie przez nas przygotowane, dokładnie przetestowane i przerobione przez setki kursantów,
  2. Dodatkowo możesz poczytać nasze wpisy w zakładce Blog – Wpisy, znajdziesz w nich wiele szczerych i ciekawych przemyśleń dotyczących testowania i tematów pokrewnych,
  3. Możesz także zawsze zapytać o trapiące Ciebie testerskie dylematy – chętnie odpowiadamy w komentarzach, na forach, facebooku czy prywatnych wiadomościach,
  4. Oczywiście chętnie przybijemy z Tobą pionę na jakimś meetupie czy nawet na LinkedIn 😀

Dokąd zmierzamy i czy chcesz się z nami zabrać?

Wiele razy to podkreślamy, że mamy misję stworzenia unikalnego miejsca dla testerów gdzie mogą bez skrępowania zacząć poznawać skomplikowane zagadnienia techniczne od zupełnych podstaw w naszym ojczystym języku. Udało nam się już to osiągnąć w przypadku kursu Podstaw Automatyzacji w Pythonie czy rozwijanym Git dla Testerów. Mamy apetyt na więcej gdyż dostarczanie wartości to pierwszorzędna sprawa.

No i tu pojawia się odwieczny temat płatnych dostępów w kontekście naszej misji szerzenia wiedzy.

Zdecydowaliśmy się od początku na model w którym stajemy się dawać coraz więcej Tobie nie mniej w tym wszystkim gdzieś jesteśmy też my, producenci. Dajemy więc wszystkim odbiorcom treści z jaktestowac.pl możliwość wsparcia naszych działań. Nie idziemy w reklamy, sponsorowane wpisy, zbierania kasy na kiedyś czy mroczny marketing handlowania wrażliwymi danymi. W 100% chcemy aby ta inicjatywa była uczciwa i tak też zarabiała, udowadniając swoją wartość.

Tak, wartość jest na pierwszym miejscu i właśnie to Tobie chcemy przekazać… Zainteresowany? Zacznij odkrywać co dla Ciebie przygotowaliśmy w portfolio naszych kursów… 😉

Rekomendacje

O kursie Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python

Paweł Wantulok
Software tester, Versum
 
Coś tam o automatyzowaniu wiedziałem, jakiegoś języka się trzymałem, na jaktestowac.pl wpadłem na chwilę... no i zostałem na dłużej 🙂
Dzięki Wam wkręciłem się w Pythona, a wiedza o automatyzacji została wreszcie usystematyzowana. Wszystko podane jak na tacy, w jasny i przyjemny sposób. Kursy pozwalają zdobyć wiedzę, która pozwoli samemu później bez problemu rozszerzać temat. Chłopaki odpowiadają na każde pytanie, jakby prowadzili support 24h 😉
Nie ma co ukrywać, że nową robotę dostałem dzięki Waszym kursom 😀
Łukasz Gniazdowski
Tester aplikacji internetowych i mobilnych
 
Dzięki kursowi nauczyłem się tworzyć framework do testów. Udało mi się zostać lepszym testerem i znaleźć dobrą pracę! Wielkie dzięki!

[o kursie Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python]
Agata Tamioła
Quality Engineer at Recruitee
 
Trafiłam na jaktestowac.pl zupełnie przypadkiem, szukając przystępnego kursu Selenium w języku Python z "polskim wsparciem". Byłam pozytywnie zaskoczona, gdy przechodząc kolejne lekcje, opisane dokładnie krok po kroku, wzrosła moja motywacja do samodzielnej nauki. Cieszyłam się też, że na każde moje pytanie, czy wątpliwość, chłopaki odpowiadali w tempie błyskawicy, co pokazywało mi, że nie tylko są tam cały czas obecni (z ogromnymi pokładami życzliwości I profesjonalizmu), ale również przyjmują wszelki feedback, by swoje kursy wciąż ulepszać I podnosić ich czytelność oraz jakość. Polecam wszystkim testerom!
Karina
Quality Assurance, Weblink Software
 
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Kurs prowadzi krok po kroku po zawiłych ścieżkach pythona i automatyzacji w sposób zrozumiały nawet dla nowych w temacie 😀 Od początku jest kładziony duży nacisk na jakość i dobre praktyki testerskie. Spodobało mi się dużo ćwiczeń i ciekawe zagadnienia.
Zdecydowanie myślę, że jest to kurs dla osób lubiących wyzwania, chcących rozpocząć swoją przygodę z automatyzacją oraz pragnących wykorzystać zdobytą wiedzę w swojej pracy.
Piotrek
Tester, Simple Steps
 
Jak dla mnie najlepszy kurs dla testerów. Python i automaty to było coś co zawsze chciałem połączyć. Podany łatwo, lekko i zrozumiale a do tego zawsze można liczyć na pomoc (forum i komentarze). Duży plus, że można zaczynać od zera.
Angelika
Quality Assurance Engineer, Future Processing
 
Jeśli jesteś początkujący - ten kurs jest dla Ciebie. Wszystko wyjaśnione od podszewki, instrukcje są jasne, a zadania dają satysfakcję z robienia postępów i rozwiązywania rzeczywistych problemów. Jeśli już coś robiłeś w temacie- kurs zrealizujesz szybciej, uzupełniając swoją wiedzę oraz co ważniejsze, rozszerzając umiejętności.
Adam Lochno
Quality Assurance Engineer, ALAN Systems
 
Długo zastanawiałem się nad kupnem tego kursu w obawie że będzie to jeden z wielu kursów podobnych do tych oferowanych na udemy.com NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Omawiany materiał uwzględnia najnowsze technologie, a jeśli nie, to są do niego wrzucane Update’y dzięki czemu użytkownik ma pewność że nie uczy się rzeczy archaicznych. Fajne jest to że testy wykonuje się niemal od razu na prawdziwej stronie dzięki czemu widzimy od razu że uczymy się rzeczy, których możemy wykorzystać na co dzień w pracy jako tester automatyzujący. Z całą pewnością czas poświęcony na kurs nie był czasem zmarnowanym. Pozwolił mi on na opanowanie nowych umiejętności, dzięki którym udało mi się znaleźć nową, lepszą pracę, gdzie mogę rozwijać już nabyte umiejętności. Gdybym miał wybór, kupiłbym go jeszcze raz!
Piotr
Software tester, Oponeo
 
Najlepszy kurs jaki widziałem. Sporo kursów albo zaczyna się od poziomu gdzie trzeba już mieć jakąś wiedzę (tylko gdzie ją wtedy znaleźć?) albo przez większość kursu są robione głównie podstawy. Ten kurs jest idealnie zoptymalizowany, jak szyty na miarę dla mnie 😀 Przewaga nad innymi kursami jest też taka, że opisane są różne scenariusze co zrobić jeżeli trafi się na jakiś problem.
Kasia Lecybyl
Software tester
 
Najlepszy kurs dotyczący testowania oprogramowania z wykorzystaniem języka Python i do tego w języku polskim. W mojej opinii jest to kurs dla każdego, od osób zupełnie początkujących, po osoby chcące usystematyzować czy skonfrontować swoją wiedzę. Rodzące się w trakcie przerabianego materiału pytania (tak jakby autorzy znali twoje myśli) zostają wytłumaczone od razu, bez potrzeby przeszukiwania kolejnych stron Internetu, w poszukiwaniu odpowiedzi 'DLACZEGO'. Żadne zadane pytanie nie jest pozostawione bez odpowiedzi.
Kurs jest podzielony na 'nazwane' lekcje ułatwiające poruszanie się po materiale. Łatwe powroty do przerobionego już zagadnienia, mnóstwo odnośników i oczywiście skumulowana baza wiedzy, czyli Słownik.
Materiał jest omówiony szczegółowo i zrozumiale, z wielką pasją i ciekawie. I to co równie ważne - materiał jest na bieżąco aktualizowany.

[o kursie Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python]
Marek
Tester Automatyzujący
 
Zakończyłem właśnie 6 część kursu i mogę tylko powiedzieć jedno - świetna robota i niecierpliwie czekam na kolejne sekcje! Zacząłem realizować kurs będąc testerem manualnym. Ale od tego czasu wiele się zmieniło. Kończąc kurs byłem już testerem automatyzującym w innej firmie. Nie ma co ukrywać, że zawdzięczam to powyższemu kursowi. Polecam wszystkim, którzy chcą pójść podobną ścieżką kariery. Dziękuje!

[o kursie Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python]

O kursie Git dla Testerów

Michał
 
Rewelacyjne!
  • wszystko zrozumiale i klarownie przedstawione
  • można obejrzeć i/lub przeczytać lekcję
  • czuję się prowadzony, zero konfuzji, niezrozumienia
  • wciąga, z niecierpliwością uruchamiam kolejną lekcję
  • wyjaśnienia następują spokojnie, bez nerwowego pośpiechu
Próbowałem się uczyć gita przy pomocy innych kursów wideo oraz podręcznika w formie książki drukowanej i to była męka, rozumiałem ledwie część przekazywanych informacji, a w końcu był efekt przytłoczenia i bezradności. Tu zupełnie inaczej. Mam ochotę się uczyć! Dzięki serdeczne!

[o kursie Git dla Testerów]

O warsztatch

Agnieszka
QA Specialist
 
Dziękuję bardzo całemu zespołowi jaktestowac.pl, Quality Excites oraz TrojQA - Trójmiejska Społeczność Testerska. Warsztaty Behawioralny Python przygotowane z najwyższą jakością 🏆. Brawo! Tak trzymajcie! Szczególne podziękowanie dla Przemka Barańskiego za pozytywne flow, które sprawiło, że lipiec będzie dla mnie miesiącem nauki z jaktestowac.pl. Zamierzam przerobić wszystkie wasze kursy.

O kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze

Katarzyna Kluszczyńska
Quality Assurance Engineer, Zdalne Warsztaty QA
 
Kurs jest skierowany do osób które rozpoczynają przygodę z CI albo posiadają doświadczenie w innych narzędziach niż gitlab. Kurs jest bardzo dokładny i rzetelny, nie pozostawia czytającemu wątpliwości. A nawet w razie jakiś problemów można zostawić pytanie w komentarzu.
Cały materiał jest oparty na przykładach i zadaniach co pomaga w samodzielnej nauce a język kursu jest bardzo lekki i przyjemny dzięki czemu nawet po dłuższej nauce nie mam uczucia znużenia. Umiejętności zdobyte dzięki kursowi można wykorzystać w codziennej pracy testera. Moim zdaniem: czy warto zrobić ten kurs - jeśli jesteś początkujący w CI to naprawdę WARTO! Dowiesz się od zera czym jest cały proces, dlaczego tak wygląda, nauczysz się składni i poznasz dobre praktyki.
Anna Mandera
Quality Assurance Engineer, Zdalne Warsztaty QA
 
Moim zdaniem kurs Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze na przykładzie GitLab CI i Testów Automatycznych to dobry wybór zarówno dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z CI/CD, a także dla tych, które potrzebują poukładać swoją wiedzę. Część teoretyczna napisana jest w przystępny sposób, co ułatwia zrozumienie omawianych zagadnień. Kurs promuje stosowanie dobrych praktyk i co najważniejsze sensownie je argumentuje. W ramach każdej sekcji na kursanta czekają praktyczne zadania do wykonania. Dużą wartością dodaną są także bonusy, w ramach których m.in. zrealizujesz swój pierwszy projekt CI/CD.
Najbardziej cieszy praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy, którą można od razu wykorzystać w codziennej pracy. W mojej ocenie bardzo dobrze zainwestowany czas.
W imieniu grupy Zdalne Warsztaty QA dziękuję zespołowi jaktestowac.pl za możliwość bycia early adopters 🙂
Tomek
Quality Assurance Engineer, EVOSOFT
 
Czekałem na ten kurs od kiedy tylko wyszło info o takim, stąd też w jeden wieczór pochłonąłem prawie cały materiał 😀

Oczywiście przy niektórych kwestiach konfiguracyjnych gita czy też przy niektórych praktycznych ćwiczeniach pomijałem z premedytacją wysyłanie kodu i uruchamianie pajplajna, bo wiedziałem, że akurat te konkretne kwestie nie będą dla mnie na ten moment istotne. A nie chciałem czekać na wykonanie testu tylko chciałem zdobywać wiedzę dalej 😛

A tej jest solidna dawka, która krok po kroku pokazuje o co w tym wszystkim chodzi. Tematy są kompleksowo opracowane i nie miałem żadnego problemu z przyswojeniem czegokolwiek, pomimo że nigdy nie miałem styczności z CI, a te pajplajny i to wszystko to jakaś czarna magia była. A tutaj się okazało, że nie ma się czego bać 😀

Lekcje są przemyślane, jest wszystko co potrzeba żeby od A do Z uruchomić pajplajna z testami aplikacji i skonfigurować go według własnych potrzeb.

Podczas kursu nie miałem zawieszki na warstwie treści - w moim odczuciu wszystko płynnie się ze sobą wiąże, nie było sytuacji w stylu jest omawiane coś a potem nagle skaczemy w przepaść i jesteśmy 2km dalej. Wszystko wynikało z czegoś co było opisane już wcześniej. Tak samo jeśli chodzi o kwestie sprzętowo-systemowe, błędy opisywane w kursie w 100% pokrywały się z tym co napotkałem podczas praktycznych ćwiczeń lekcji.

[o kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze]
Bartek Zastawny
Senior software tester, Shiji
 
Podstawy Ciągłej integracji to jeden z lepszych kursów jakie miałem przyjemność robić. Wszystkie poruszane zagadnienia są dokładnie wyjaśnione. Wiedza jest bardzo usystematyzowana. Fajnie że poza teorią jest też praktyka, która pomaga utrwalić zdobytą wiedzę. Po 13 latach pracy w IT jestem bardzo mile zaskoczony jakością tego kursu. Polecam go nie tylko początkującym w branży IT, z pewnością Ci bardziej doświadczeni również docenią wiedzę, która jest tam przedstawiona. Dodam, że poza kursem jest też mnóstwo dodatków, nad którymi warto się pochylić, nawet jeśli jest to spoza naszego obszaru pracy/zainteresowania.

[o kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze]
Marek Kowalczyk
Software tester
 
Świetnie wytłumaczone zagadnienia Ciągłej Integracji, poparte zadaniami praktycznymi. Zaskoczyła mnie duża liczba bonusów, jaka została dostarczona z tym kursem: jak to wygląda z różnymi językami programowania, własna strona na Heroku i ostatnio dodany bonus w postaci wprowadzenia do Dockera wraz z tworzeniem własnych obrazów! Po prostu MEGA!

Zdecydowanie polecam ten kurs wszystkim testerom, którzy chcą się zapoznać z CI/CD!

[o kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze]
Karolina
Junior Software Engineer
 
Przerobiłam wszystkie darmowe kursy ze strony jaktestowac oraz byłam u chłopaków na warsztacie na Quality Excites. Bardzo spodobał mi się sposób przekazywania wiedzy. Po wykupieniu kursu o CI również się nie zawiodłam. Wszystko przedstawione w czytelny i zrozumiały sposób. Brak video zupełnie w niczym nie przeszkadza, krok po kroku łatwo można przerobić udostępniony materiał. Po każdym teoretycznym rozdziale była część praktyczna, co pozwoliło na łatwe utrwalenie wiedzy. Kurs nie jest drogi, a pozwala poznać praktyczne podstawy CI/CD. Polecam osobom, które zupełnie nie miały styczności z tym tematem. Dzięki!

[o kursie Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze]