Screenplay Pattern – ciekawa alternatywa dla Page Object Pattern

Wpis ten ma na celu ogólne przybliżenie idei wzorca Screenplay Pattern zwanego też Journey Pattern, który jest ciekawą alternatywą dla Page Object Pattern w procesie tworzenia testów automatycznych stron www. Omówimy ogólnie jego ideę oraz zobaczymy na wysokopoziomowym przykładzie jak wygląda w praktyce jego zastosowanie.

Nowości na jaktestowac.pl #3 – w01/02 (29.12.2018-11-01-2019)

Spis treści WstępCo nowego?Nowe treściZmiany w warstwie wizualnej/UXNadchodzące nowościCiekawostki Wstęp Przygotowaliśmy małe podsumowanie tygodnia 01 oraz 02 (29.12.2018-11.01.2019). No i kolejny sprint za nami. Plujka (nazwa sprintu) obfitowała w gorące dyskusje na fejsie oraz dopracowywanie przygotowanych treści, niestety coś troszkę pokrzyżowało nam plany. O tym a nawet więcej (np: o …

Jaka jest cena kursu… przemyślenia po komentarzach

Cover Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash Spis treści Testowanie wytrzymałości na krytykęSkok na kasęAle już są identyczne kursy!!!Czego Wy jeszcze chcecie?Czyli co? Kurs Git dla Testerów ląduje w koszu?Podsumowanie Testowanie wytrzymałości na krytykę W reakcji na to, że prawdopodobnie będziemy pobierać opłaty za kurs, który przygotowujemy, pojawiły się ciekawe …

Nowości na jaktestowac.pl #2 – w51/52 (15-28.12.2018)

Przygotowaliśmy małe podsumowanie tygodnia 51 oraz 52 (15-28.12.2018).

Czas Świąteczno-urlopowy dobiegł końca, wypoczęci, wyspani i najedzeni ruszamy do pracy 😉
Nasz dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Odorek dobiega końca. Postanowiliśmy udostępnić update co dostarczyliśmy dla testerów dzielnie walczących z bugami, a co jest w przygotowaniu, abyś mógł wiedzieć czego się spodziewać w najbliższych tygodniach.

O kursie – Git dla Testerów

Znajomość Git to jedna z podstawowych kompetencji programisty – ale czy i Testera? Jeśli chodzi o testera, który jest wprawnym programistą, to nie mamy o czym mówić, ale co z pozostałymi QA w zespole.
W praktyce wiele razy spotkaliśmy się z sytuacjami gdzie nietechniczne osoby, aby ułatwić swoją pracę i sprawniej komunikować się z zespołem, musiały mimo wszystko poznać podstawową wiedzę z zakresu Systemu Kontroli Wersji.

Nowości na jaktestowac.pl #1 – w49/50 (02-15.12.2018)

Przygotowaliśmy małe podsumowanie tygodnia 49 i 50 (02-15.12.2018).
Nasz dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Nimfa dobiega końca. Postanowiliśmy udostępnić update co dostarczyliśmy dla testerów dzielnie walczących z bugami, a co jest w przygotowaniu, abyś mógł wiedzieć czego się spodziewać w najbliższych tygodniach.

Potrzebny serwisant gazu? Już odpalam konsolę w Firefox!

Znaleźć najlepsza ofertę usługi – prosta sprawa 🙂 ! Nie dla dociekliwego testera, który lubi ułatwiać sobie życie… 😀 Jak skończyłem na grzebaniu w konsoli przeglądarki, bo potrzebowałem umówić gazownika… co z tego wynikło? Zapraszam do krótkiego artykułu. Spis treści GenezaTelefon do gazownika – nie taki łatwy do skopiowaniaZlokalizowanie gazownikaUkryte …