Dwa słowa o kursie XPath – Zadania

Kurs XPath – Zadania jest cyklem, który ma na celu przetestować Twoją wiedzę z zakresu wyrażeń XPath na różnych przykładach. Czeka na Ciebie prawie 50 zadań, które zostały posegregowane tematycznie. Z każdą kolejną częścią wprowadzane są nowe i coraz trudniejsze mechanizmy. Taka ścieżka zadań pozwoli na utrwalenie i pogłębienie wiedzy związanej z elementami wyrażeń XPath 😉

Na początku będziemy bazować na strukturze XML. Zaczniemy od bardzo prostych zadań. Są one skonstruowane tak aby można łatwo zweryfikować czy rozwiązanie jest poprawne oraz porównać je z sugerowanymi podpowiedziami i wynikiem.

Dodatkowo udostępniamy narzędzia, które pozwalają dynamicznie i w prosty sposób testować wyrażenia XPath na przygotowanych strukturach XML/HTML. Zobacz jak wygląda nasza autorska aplikacja w której masz już wszystko czego potrzebujesz:

Zadania są jasno opisane wraz z podpowiedziami i rozwiązaniami – ukrytymi tak abyś swobodnie pracował nad własną odpowiedzią.

W razie gdybyś miał wątpliwości co do danych terminów to ściąga z wyrażeń XPath dostępna jest na stronie XPath cheat sheet 😉

W przyszłości planowane jest dodanie zadań bazujących na istniejących stronach więc zadań będzie jeszcze więcej.

Nie zwlekaj!
Już dziś przetestuj swoją wiedzę z zakresu wyrażeń Xpath! 🙂

Informacje o kursie

Trudność: Podstawowy

Kategorie kursu:, ,

Instruktorzy kursu

Krzysiek Kijas Krzysiek Kijas Autor
Przemek Barański Przemek Barański Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *