Wstęp
Hej z tej strony Przemek.
Trochę zmieniamy formę podsumowań – będę pisał bardziej bezpośrednio 😀 Wspólnie z Krzyśkiem przygotowaliśmy małe podsumowanie tygodnia 23 oraz 24 (02.06.2019-15.06.2019).
Nasz dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie eskimo dobiega końca. Nad czym pracujemy i z czym ciekawym się spotkaliśmy? Zapraszamy do lektury!
Co nowego?
Zrobiliśmy małe porządki na publicznej tablicy projektowej trello jaktestowac.pl. Pojawiło się kilka nowych pomysłów na kurs oraz bardziej dokładne określenie nad czym pracujemy.
Zachęcam do głosowania na nowe tematy, gdyż pomaga nam to sprecyzować co w pierwszej kolejności będzie brane pod uwagę przy planowaniu pracy. 💪
Nasz team chwilowo się uszczuplił aby dokonać regeneracji w bliżej nieokreślonych rejonach 🌄 Dostałem tylko takie foto:
Zostałem więc na pokładzie sam przez połowę sprintu ale oczywiście komunikacja została zachowana 😀 Generalnie naszą aktywność było najbardziej widać w interakcjach z kursantami – zadają oni coraz więcej ciekawych pytań i staramy się na wszystkie odpowiadać 🙂 Oczywiście powstają i nowe treści. Jesteśmy na półmetku wydawniczym kolejnych materiałów…
Nadchodzące nowości
Powstaje właśnie 4 sekcja, bardzo pozytywnie odebranego kusu, Git dla Testerów. Mamy prawie ukończone 12 lekcji w formie skryptów – czas na dogranie wideo i publikację.
Nawet pochwalę się jednym komentarzem, który pokazuje, że nie jest to kolejny nudny materiał o Gicie 😀
Witam
Do tej pory znałem gita z perspektywy komend w terminalu linuxa.
Forma z Pycharma zdecydowanie bardziej przypada mi do gustu. Bardzo dobra robota. Czekam na kolejne lekcje i Pozdrawiam.
Bardzo mnie cieszy, że kontynuujemy pracę tym kursem, gdyż mamy na boku dość oszlifowany i bardzo dobry materiał stanowiący rozwinięcie tematów powiązanych z Gitem… Uczestnicy warsztatu na tegorocznym Quality Excites poznają go bezpośrednio a my mamy plany na zaprezentowanie go szerszej publiczności… Wkrótce ujawnię więcej szczegółów 😉
Ciekawostki
Przy okazji tworzenia materiałów dla kursu Git dla Testerów zgłosiłem buga do naszego ukochanego IDE PyCharm. Okazał się duplikatem 🙁 – zdarza się najlepszym 😀 Co zastanawiające, trochę długo czeka ten bug do naprawienia… Moim zdaniem stanowi on dość mocną lukę w zabezpieczeniach – zresztą sami zobaczcie: https://youtrack.jetbrains.com/issue/IDEA-211581.
Bardzo blisko z nami związana firma Future Processing zaprosiła wszystkich byłych pracowników na coroczną imprezę integracyjną. Bardzo miły gest. Oczywiście super było się spotkać z obecną i byłą ekipą z FP przy dobrym jedzonku i muzyce 😋 Ciekawe jak będzie za rok?
Odzywają się do nas nie tylko testerzy ale także i rekruterzy… I nie chodzi o to, że chcą abyśmy zmienili pracę (no może czasem trochę kuszą 💲 ). Okazuje się, że mają oni wiele pytań odnośnie pracy testera i bardzo chcą ją lepiej zrozumieć. Starają się oni pracować nad dostosowywaniem ofert tak aby jak najbardziej transparentnie (i finansowo mmmm…) przygotować ofertę względem obecnie panujących trendów. Pomagamy aktywnie, gdyż widać w tym wartość dla społeczności testerskiej. Przy okazji mamy kolejny (milionowy już) materiał na posta – tym razem aby wesprzeć komunikację na linii rekruter-tester.
Oczywiście dalej słuchamy podcastów. I mamy świetne dyskusje z rodzimego rynku:
Ciekawa rola i własny startup to słuchanko od naszych kolegów z Dostarczaj Wartość. Michał Sędzielewski opowiada o roli Inżyniera Produktu. Fajnie znać i posłuchać takie gwiazdy ze Śląska, w końcu ja też rozwijam mój produkt 😀
Podcast DostarczajWartość #8: Czy warto zostać inżynierem produktowym?
Kolejny podcast to znowu koledzy zza miedzy z opowieścią Bartka Szulca o driverze i to nie takim znanym z Selenium 😀 Poruszone zostało także krótko bardzo ciekawe zagadnienie OKRów. Warto posłuchać jeśli chcecie dowiedzieć się jak to robią liderzy branży IT:
Odcinek 5: Ten o zaangażowaniu i efektywnym wprowadzaniu zmian w organizacji
Wracamy do pracy
Właściwie ja wracam 😅 i muszę jeszcze psa znaleźć na następny sprint LOL. Do zobaczenia w kolejnym newsie 📰
Pamiętaj, że dostęp do najnowszych wieści od jaktestowac.pl uzyskasz obserwując nas na facebooku i twitterze 😉