Wstęp

Nadciąga podsumowanie sprintu – tym razem z tygodni 25/26 (16.06.2020-29.06.2020).

Obecny dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Honda dobiega końca. Jakie zmiany zaszły u nas i wokół? Jakie mamy plany? Zapraszamy do lektury!

Co nowego?

W tym sprincie:

  1. Już na dniach wypuszczamy kolejne lekcje dla naszych kursantów z programu Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python. 15 całkiem nowych lekcji to zabawa Selectami oczywiście w ekosystemie, który stworzyli kursanci w ramach całego programu.
  2. Obiecywaliśmy uchylić rąbka tajemnicy o nowym programie. Od dłuższego czasu robimy szeroko zakrojone badania na temat procesu BDD. Obecnie powstały już pierwsze materiały i są merytorycznie weryfikowane przez zaprzyjaźnionych ekspertów. Temat jest na tyle obszerny, ale też i ciekawy, że poświęcimy jeszcze wiele tygodni nim pojawimy się z pełnym i przetestowanym programem. Więcej o tym w następnym akapicie 😀

Nadchodzące nowości

Co planujemy?

  1. Obok pracy nad Selectami do części 6 naszego kursu Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python już mamy gotowe pierwsze lekcje z kolejnej sekcji. Będzie ona wstępem do debugowania kodu. Już teraz wiemy, że temat jest zbyt obszerny aby go ukończyć w ramach jednego podejścia. Postanowiliśmy, że podstawy debugowania będą zupełnie darmowe. Techniki dużo bardziej zaawansowane, gdy przychodzi debug w warunkach złożonych, takich jak własny framework, zaprezentujemy w osobnej sekcji.
  2. Już niedługo chcemy wypuścić specjalną stronę dla wszystkich zainteresowanych poznaniem procesu BDD. Jeśli interesuje Ciebie ten temat to będziesz się mógł zapisać się do dedykowanej listy. No a jak dedykowana lista to wiadomo – planujemy dostarczyć wiele wartościowych i darmowych materiałów oraz ofert, które w realu już się nie powtórzą (kto był na naszej liście z Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze ten wie 😊).

Ciekawostki

Co przyciągnęło naszą uwagę?

  1. Quality Excites przełożone! 😷 Organizatorzy podjęli decyzję, aby 9 edycję przesunąć na czerwiec 2021. Więcej informacji znajdziecie w oficjalnym komunikacie na facebooku.
  2. Kolejny świetny podcast związany z feedbackiem – Od oczekiwań do feedbacku | Dostarczaj Wartość #20. Jest to kontynuacja poprzedniej części (o której pisaliśmy w Nowości na jaktestowac.pl #39) Jak dawać dobry feedback?. Gorąco polecamy się zapoznać z materiałem, który porusza bardzo ważny, ale bardzo trudny temat rozwoju, spełnienia celów i ulepszania siebie oraz zespołu.
  3. Python 3.9 nadciąga! 🐍 Na razie jest dostępny w wersji beta, ale już niebawem pojawi się jego finalna wersja. A jakie w nim nowości? Łatwiejsze zarządzanie słownikami, podpowiadanie typów (Type hinting), nowe metody do operacji na ciągach znaków oraz nowy parser. Wielkich rewolucji nie ma, ale będzie sporo ułatwień 💪 Dokładniej możecie o tym poczytać pod adresem Co nowego w Pythonie 3.9.
  4. Czyżby tłumaczenie całych systemów, z jednego języka programowania na drugi, będzie niedługo normą? Pojawiła się praca naukowa, w której badacze z Facebooka opracowali narzędzie o nazwie TransCoder, które wspomagane AI, tłumaczy kod między językami programowania 🤖 Więcej informacji, oraz cały dokument, znajdziecie pod adresem AI od Facebooka przetłumaczy Javę na Pythona.
  5. Przemek: Pamiętacie trening od Krzyśka z poprzedniego newsa: Taking you to 500 Burpees. We start and finish together.. Zacząłem te ćwiczenia z dodatkowymi atrakcjami jak dreptanie, skłony i uderzenie w brzuch. Po 200 powtórzeniach (nawet nie w połowie stawki!) myślałem, że to koniec i nie dam rady😓. Wewnętrzny opór podpowiadał mi wielu fajnych wymówek, ale zmusiłem ciało do wykonywania kolejnych powtórzeń. No i poszło. Naprawdę mocne zmęczenie przyszło w okolicy 450/460 powtórzeń.

    Skończyłem ćwiczenia razem z prowadzącym i oprócz radości z treningu zrozumiałem że:
    Jesteśmy zdolni zrobić dużo więcej niż podpowiada nam wewnętrzny opór. Ja chciałem skończyć przy 40% treningu i okazało się, że moje ciało spokojnie ogarnęło 100%. To mi pokazuje, że mamy w sobie olbrzymie zasoby tylko trzeba przełamać własny opór przed ich uwolnieniem. Kto jest odpowiedzialny za ten opór? Odpowiedź znajdziesz miedzy innymi w książce Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym. Wciąż jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak mocne są siły powstrzymujące przed wykorzystaniem drzemiącego w nas potencjału oraz tego jak wiele mamy w sobie zasobów mocy💪

  6. Przemek: Dalej słucham Obudź w sobie olbrzyma od Anthony Robbins. Obecnie przerobiłem rozdziały, które naświetliły mi deficyty jakie są i w moim postępowaniu.

    Najważniejszą wyniesioną lekcją to ta o zadawaniu pytań. Bardzo często chcemy coś zrobić i nie mamy pojęcia jak tego dokonać. Bardzo często wystarczą dobre pytania. Zadawanie sobie mocnych pytań to strategia wielu pionierów, dla których wewnętrzny głos, odpowiedź z duszy, moment AHA to tajny sposób na rozwiązanie nietrywialnego problemu. Sam więc odświeżyłem sobie technikę zadawania pytań, idealnie to się łączy z medytacją czy ogarnianiem trudnych wyzwań.

    Drugą lekcją było używanie dobrze dobranych słów. Dzięki temu nasze wypowiedzi (także pytania) mogą być działać na naszą korzyść a przy okazji wytępić często spotykane negatywne wzorce myślowe.

    W tej książce także odkryłem skąd wziął swoje (wspaniałe) pytania bohater świetnego wpisu/podcastu ED MYLETT o tym jak myślą i jak postępują ultra-bogaci 😎

    Lekturę kontynuuję i zobaczymy co się z niej jeszcze dowiem 😊

  7. Krzysiek: Tym razem polecam bardzo przyjemny zestaw do ćwiczeń od weterana CrossFitu – Jasona Khalipy 🏋️ Ten bardzo przyjemny, aczkolwiek wymagający zestaw ćwiczeń pozwoli Tobie polepszyć kondycję i sprawność, o którą należy szczególnie zadbać w przypadku siedzącego trybu życia. Całość znajdziesz pod adresem: Full Body Workout #11 with Jason Khalipa 💪

Wracamy do pracy

Po tej garści aktualności i ciekawostek wracamy do pracy nad nowymi soczystymi materiałami. Do usłyszenia niebawem! 👋

Zachęcamy również do zajrzenia na naszą tablicę trello, gdzie możesz monitorować ogólne postępy prac nad nowymi materiałami jak i również głosować na nowe tematy. Pamiętaj, że dostęp do najnowszych wieści od jaktestowac.pl uzyskasz obserwując nas na facebooku, twitterze i od niedawna również na instagramie 😉

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *