Wstęp

Nadciąga podsumowanie sprintu – tym razem z tygodni 39/40 (22.09.2020-05.10.2020).

Obecny dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Opel dobiega końca. Jakie zmiany zaszły u nas i wokół? Jakie mamy plany? Zapraszamy do lektury!

Co nowego?

W tym sprincie:

  1. Dodaliśmy sekcję Analizy zarobków w IT na przestrzeni różnych lat w naszej Czytelni.

Nadchodzące nowości

Co planujemy?

Zbroimy się mocno do kolejnej odsłony programu Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze. Najważniejsze etapy to:

  1. Przygotowanie lekcji w formacie wideo do istniejących materiałów z sekcji podstawowej. Mamy gotowe studio i już testowo nagraliśmy sporo materiału – jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów🎥
  2. Kolejnym krokiem jest dodanie zupełnie nowych bonusów odnośnie realizacji programu na innej platformie niż GitLab
  3. Dodatkowo chcemy przygotować coś ekstra dla wszystkich, którzy jeszcze CI w chmurze nie znają, a chcieliby zobaczyć jak to się robi na żywo😉

Ciekawostki

  1. Ciekawa teoria o końcu rozwoju WindowsaMicrosoft przestanie rozwijać Windowsa już w niedalekiej przyszłości? . Ciekawa historia z chmurą w tle (zgadnij gdzie Microsoft będzie najlepiej zarabiał).
  2. Microsoft Edge pojawi się na Linuksie w przyszłym miesiącu.
  3. Kto z Was pamięta Flasha? Nadciąga EOL Flasha! Koniec Flasha w grudniu 2020 – nie będzie go można nawet ręcznie włączyć w przeglądarkach. Nie wyłączajcie aktualizacji przeglądarek! Bonus: niespodzianka w ZUS. Oficjalna strona Adobe – Adobe Flash Player EOL General Information Page.
  4. GitHub udostępnił dla wszystkich opcję skanowania kodu w poszukiwaniu defektów oraz błędów bezpieczeństwaFunkcja skanowania kodu od GitHuba już ogólnie dostępna. Oficjalna strona GitHuba – Code scanning is now available!. Opcja ta jest dostępna za darmo jako workflow CodeQL Analysis w GitHub Actions dla wszystkich publicznych repozytoriów.
  5. Czym jest fuzz testing? Polega to na wprowadzaniu dużej ilości przypadkowych danych, które określa się jako fuzz. A Microsoft ogłosił właśnie nowe narzędzie do tego typu testów – Project OneFuzz frameworkMicrosoft announces new Project OneFuzz framework, an open source developer tool to find and fix bugs at scale.
  6. O bezpieczestwie urzadzeń i o tym, że nie wszystko powinno być połączone do IoTZhakowany ekspres do kawy żąda okupu, czyli przyszłość IoT poważnie zagrożona.
  7. Przemek: Jestem na końcówce Wilk stepowy. Jest to najsłynniejsza książka noblisty Hermana Hessego. Dość ciężkie, egzystencjalne dzieło traktujące o rozterkach człowieka z wielkimi aspiracjami, próbującego odnaleźć się w świecie pełnym sprzeczności. Autor idealnie przedstawia konflikt wewnętrzny ludzi, którzy pragną żyć w poukładanym świecie.

    Dla mnie współczesnym odpowiednikiem są ludzie z branży IT o górnolotnych aspiracjach. Chociaż chcielibyśmy, aby wszystko było zgodne z prawem, decyzje społeczeństwa były zgodne z logiką, a całe spektrum bugów w społecznym życiu było piętnowane i iteracyjnie usuwane to obecna sytuacja na świecie prezentuje coś zgoła innego.

    Różnorodność świata, chaos i brak zasad jest tak nieskończony, że trzeba przejść wewnętrzną transformację, aby porzucić ramy w których się zamykamy. Główny bohater właśnie podąża drogą takiej przemiany, a ja sam uczę się kwestionować przyjęty porządek… szczególnie ten w mojej głowie😉

  8. Krzysiek: Obecnie pochłaniam Magia słów. Jak pisać teksty które porwą tłumy. Na razie mogę powiedzieć, że pozycja ta zawiera wiele interesujących porad i analiz, które zostały wykonane na faktycznych książkach.
  9. Krzysiek: Zapoznałem się z pozycją Uporządkuj swój umysł. Jak pozbyć się negatywnych myśli, odnaleźć spokój i szczęście. Krótka książka, która porusza pobieżnie wiele tematów jak uporządkować swój umysł (kontrola oddechu, minimalizm i uproszczenie otoczenia). Powinno Ci się spodobać, jeśli nie miałeś do czynienia z podobnymi pozycjami. W przeciwnym wypadku możesz poczuć powielające się idee i zbyt powierzchownie potraktowane niektóre tematy 😉
  10. Krzysiek: Zapoznałem się również z krótką autobiografią zaryzykuj – zrób to! Lekcje życia. Pozycja ta pozwala bardzo pobieżnie zapoznać się z życiem i przygodami Richarda Bransona. Książka dobra jeśli chcesz się ogólnie zapoznać z życiem, karierą pana RB i posłuchać odrobiny motywacji. Ale jeśli szukasz czegoś więcej i bardziej szczegółowych informacji – to raczej poleciłbym poszukać innej pozycji 😉

Wracamy do pracy

Po tej garści aktualności i ciekawostek wracamy do pracy nad nowymi soczystymi materiałami. Do usłyszenia niebawem! 👋

Zachęcamy również do zajrzenia na naszą tablicę trello, gdzie możesz monitorować ogólne postępy prac nad nowymi materiałami jak i również głosować na nowe tematy. Pamiętaj, że dostęp do najnowszych wieści od jaktestowac.pl uzyskasz obserwując nas na facebooku, twitterze i od niedawna również na instagramie 😉

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *