Wstęp

Nadciąga podsumowanie sprintu – tym razem z tygodni 18/19 (04.05.2021-17.05.2021).

Obecny dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Dynia dobiega końca. Jakie zmiany zaszły u nas i wokół? Jakie mamy plany? Zapraszamy do lektury!

Co nowego?

W tym sprincie:

  1. ✅ Wdrożyliśmy w pełni na produkcję mega bonus w postaci kursu o Page Object Model. W jego skład wchodzi 41 lekcji, które są wypakowane po brzegi wiedzą, przykładami i zadaniami. W kursie pokazujemy jak rozpocząć swoją przygodę z tym wzorcem, o czym należy pamiętać przy pisaniu testów, jakie zagrożenia czyhają na Ciebie przy modelowaniu stron i jak sobie z nimi radzić.
  2. ✅ Jeszcze tylko przez 3 dni można nabyć nasz Program Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python w promocyjnej cenie! Jest to okazja jedyna w swoim rodzaju – taka okazja, w postaci gigantycznej dawki wiedzy, już się nigdy nie powtórzy!

Nadchodzące nowości

Co planujemy?

    ✅ Pracujemy nad bonusem związanym z Page Object Model dla kursantów Programu Podstawy Testów Automatycznych. Będzie to wdrożenie POM w ramach rozwoju własnego frameworka.

  1. Po ciężkiej pracy nad Programem Podstawy Testów Automatycznych przestawiamy się na intensywne działania w obszarze Programu Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze. Mamy bardzo dużo mega fajnych tematów i musimy wybrać, które z nich zostaną opracowane i udostępnione w ramach Programu.

Ciekawostki

  1. ✅ Jeszcze nie wiesz czym są podstawowe elementy wydajności interfesju użytkownika do koniecznie przeczytaj ten artykuł: Here’s How Experts Are Improving Website Performance To Meet Core Web Vitals. Doskonały zasób aby wprowadzić do projektu kolejną metrykę do zabezpieczenia jakości produktu.
  2. ✅ Pozostając w temacie testów interfejsu użytkownika – co tak naprawdę warto testować? W podlinkowanym wpisie przyjrzymy się jakie elementy warto wpleść w proces testowania How to actually test UIs. Lektura mocno poszerzająca horyzonty.
  3. ✅ Jak Google testuje swoje oprogramowanie? How Google Tests Software. Z tego artykułu dowiesz się, czym są Flaky Tests i jak sobie z nimi poradzono, że automatyzacja jest kluczowa oraz o koncepcie eating your own dogfood. Poznasz również sekretny koncept Googla – Testing on the Toilet. Złoto w czystej postaci!
  4. ✅ Przemek: Ukończyłem ciekawego i bardzo zwięzłego audiobooka Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł. Jest to zbiór przemyśleń różnych znanych osób na temat wydajnego i kreatywnego działania.

    Odczuwałem czasem zaskoczenie, gdy prezentowane były przeciwstawne idee (różne osoby mają różne podejścia do pracy). Wydaje mi się, że jest to przewagą tej książki – próba pokazania różnych strategii, które nawzajem się wykluczają. To my sami musimy opracować najwydajniejszy system dla naszego dnia czerpiąc inspiracje od najlepszych.

    W książce poświęcono sporo miejsca zachowaniu zdrowego podejścia do pracy i dbaniu o higienę umysłu. Wydaje mi się, że to zazwyczaj najbardziej zaniedbany obszar. Zresztą jak wszystko co jest ważne i niepilne.

    Takich książek nigdy za wiele, gdyż implementacja nawet 1 techniki tam proponowanej może przełożyć się na znaczną poprawę jakości życia.

  5. Przemek: Skonsumowałem jeszcze Próbka Piętrzenie nawyków. 97 małych zmian, które odmienią Twoje życie – S.J. Scott Załóż konto Piętrzenie nawyków. 97 małych zmian, które odmienią Twoje życie. Autor wspomniany w poprzednim Newsie poleca bardzo proste nawyki dla tych, którzy nie wiedzą od czego zacząć.

    W pierwszej części jesteśmy torpedowani różnym nawykami, które zmieniły by nasze życie w niekończącą się spiralę rutyn – zostałoby trochę mało miejsca na pracę😊

    W drugiej części znajduje się opis jak można wdrażać i co zrobić aby poprawnie piętrzyć te nawyki. To był najbardziej wartościowym elementem książki.

  6. Krzysiek: Moja fascynacja DOOMem trwa w najlepsze… i obecnie jestem w trakcie Masters of Doom: O dwóch takich, co stworzyli imperium i zmienili popkulturę. Opowiada historię twórców gry, która na zawsze zmieniła nasze postrzeganie rozrywki – mowa tu o Johnie Carmaku i Johnie Romero, którzy stworzyli w 1993 roku grę DOOM.

    Poznajemy ich historię poczynając od czasów młodości, przez poznanie się, wspólne początki w IT po realizację swoich marzeń… Świetna pozycja, od której ciężko się oderwać, a jak tylko ją skończe to podziele się pełnymi wrażeniami.

  7. Krzysiek: Równiez rozpocząłem Projekt Feniks. Powieść o IT, modelu DevOps i o tym, jak pomóc firmie w odniesieniu sukcesu. Opowiada historię pewnej firmy IT, w której wystąpiły poważne problemy (z tytułowym projektem), oraz o powolnym odkrywaniu ich przyczyn (np. zła komunikacja, błędne wyobrażenie o stanowiskach, ukryte mechanizmy etc). Na razie mogę napisać, że… zapowiada się ciekawie.
  8. ✅ Krzysiek: Tym razem nie mogło zabraknąć świetnego Jordana Petersona – skondensowany wykład o tym, jak spożytkować czas, o motywacji i samo napędzających się spiralach depresji (albo sukcesu) – Jordan Peterson: 30 Minutes for the NEXT 30 Years of Your LIFE. Brzmi jak motywacyjny bullshit? Może, ale osobiście znajduję wykłady Jordana Petersona jako niesamowicie ciekawe – są pełne odniesień do psychologii, przykładów z życia i ciekawych spostrzeżeń, które dają do myślenia.

    Uważam, że warto systematycznie przypominać sobie o najważniejszych zasadach i różnego rodzaju dobrych radach, które mogą nas przybliżyć do celu (jakim może być np. szczęśliwe życie). Dzięki temu utrwalasz w sobie odpowiednie spojrzenie na świat i podejście do codziennego życia.

Wracamy do pracy

Po tej garści aktualności i ciekawostek wracamy do pracy nad nowymi soczystymi materiałami. Do usłyszenia niebawem! 👋

Zachęcamy również do zajrzenia na naszą tablicę trello, gdzie możesz monitorować ogólne postępy prac nad nowymi materiałami jak i również głosować na nowe tematy. Pamiętaj, że dostęp do najnowszych wieści od jaktestowac.pl uzyskasz obserwując nas na facebooku, twitterze i od niedawna również na instagramie 😉

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *