Forum Testowania i AutomatyzacjiKategoria: PytaniePython…. uruchomienie testów w Travisie
AvatarBartosz Stefaniak zapytał 5 lat temu

Cześć
Pytanie może które nie dotyczy bezpośrednio testowania, ale wiecie może jak poprawnie skonfigurować testy abym mógł je odpalać w Travisie ? Dokładnie potrzebowałbym konfiguracje pliku .travis.yml jeśli się nie mylę … a Może PyCharm ma wtyczkę, która umożliwia integracje z Travisem ?

1 odpowiedzi
Przemek BarańskiPrzemek Barański Personel odpowiedział 5 lat temu

Hej
Fajne pytanie. Aktualnie nie działamy z tym CI więc niestety nie jesteśmy w stanie udzielić precyzyjnej odpowiedzi.
Mogę podpowiedzieć, że w samych testach potrzebna jest obsługa systemu, drivera i przeglądarki zainstalowanych na maszynie.

Czyli musisz się upewnić, że albo masz zewnętrznie dostępnego drivera (np. postawionego z dockera i wystawionego zdalnie lub lokalnie do działania z poziomu CI). Następnie twój kod powinien ogarniać użycie tego drivera (musi on być w uruchomiony zazwyczaj z innymi ustawieniami niż taki lokalny).

Dodatkowo na maszynie potrzebujesz Pythona. I tu pytanie jak on ma być instalowany a może tam już jest…
Potem do samego skryptu Travisa wystarczy zapewne dodać krok z uruchomieniem testów identycznie jak to robi się z konsoli.

Czyli jak widzisz jest bardzo dużo rzeczy, zależnych od konfiguracji twojego projektu i tutaj jest bardziej potrzebna robota dla konsultanta 😀

Oczywiście polecamy zaczynać od najprostszych konceptów (uruchom plik pythonowy printujący hello world na travis za pomocą yaml) i tutaj już możemy zacząć z pomocą sieci:
https://stackoverflow.com/questions/33703325/how-can-i-run-a-script-as-part-of-a-travis-ci-build

Nie poddawaj się i walcz oraz daj znać jak poszło 😀

Przemek BarańskiPrzemek Barański Personel odpowiedział 5 lat temu

Spróbuj to: https://www.amihaiemil.com/2017/07/14/selenium-headless-chrome-travis.html tylko pamiętaj o tym że musi być konkretnie dana wersja webdrivera i zainstalowanego chrome.

AvatarBartosz Stefaniak odpowiedział 5 lat temu

Będę walczył …. no własnie wiem, że muszę jakoś uruchomić webdrivera na CI dla odpowiedniej wersji i na tym się zatrzymałem… jak mi się uda z tym wygrać dam znać co i jak 🙂