Wstęp
Nadciąga podsumowanie sprintu – tym razem z tygodni 02/03 (12.01.2021-25.01.2021).
Obecny dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Yugo dobiega końca. Jakie zmiany zaszły u nas i wokół? Jakie mamy plany? Zapraszamy do lektury!
Co nowego?
W tym sprincie:
- ✅ Opublikowaliśmy wpis Jak prawie uzbieraliśmy na Mercedesa – lekcje z jaktestowac.pl (cz. 1), w którym dokonujemy rozrachunku z wydarzeniami roku 2020. W pierwszej części opowiadamy o planach i marzeniach jakie mieliśmy na początku 2020, pierwszym otwarciu Programu o Podstawach Ciągłej Integracji, początkach epidemii, trudnych wyborach i zawieszonych kursach.
- ✅ Opublikowaliśmy kolejną porcję lekcji z Programu Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python cz. 6 – Identyfikacja i neutralizowanie problemów z testami. W sekcji Operacje na plikach, cz. 2 pokazujemy praktyczne podejście do operacji na plikach poprzez praktyczne przykłady i utrwalamy wiedzę, za pomocą zadań 😉
Nadchodzące nowości
Co planujemy?
- W kolejnym sprincie dokończymy nasze rozliczenie z 2020. Planujemy wypuścić drugą część posta. Będzie dużo ciekawych lekcji oraz przemyśleń, które mamy nadzieję mocno zainspirują.
- ✅ Kolejna część lekcji o plikach – tym razem Operacje na plikach, cz. 3 już jest w mocnej becie, więc jesteśmy zdeterminowani, aby ukończyć ją w kolejnym sprincie. W nachodzących lekcjach opiszemy najczęstsze problemy podczas operacjach na plikach.
- W sekcji Operacje na plikach, cz. 4 pokażemy jak wykorzystać konfigurację we frameworku do testów automatycznych.
Ciekawostki
Co przyciągnęło naszą uwagę?
- ✅ Wirtualna, mini farma urządzeń: po prostu ciekawe 😀 SeleniumBase Device Farm
- ✅ Bug za którego tester dostał $5000. Kradnięcie prywatnych wideo z YouTube wymagało sporo cierpliwości: Stealing Your Private YouTube Videos, One Frame at a Time
- ✅ Europe is working on a common framework for vaccine passports – powstaje projekt dotyczący paszportów szczepień… W tym oczywiście projekt wersji elektroniczej, która byłaby dostępna z każdego miejsce. Obecnie wygląda na to, że najwięksi giganci IT (Microsoft, Oracle) są zaangażowani w projekt. Takie informacje w głowach testerów rodzą wiele pytań – m.in. co z bezpieczeństwem danych, ich przechowywaniem i dostępnością? Pozostaje monitorować informacje…
- ✅ Przemek: Obecnie przerabiam 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos od Jordan Peterson. Lektura jest bardzo ciekawa ale i kontrowersyjna. Osobiście podoba mi się porównanie ludzi do homarów tylko delikatnie bardziej rozwiniętych😉 Potem książka robi się dość zawiła. Pełna jest wątków pobocznych i ciekawie przedstawionych uniwersalnych praw. Gorąco się robi gdy autor opisuje swoje podejście do wychowywania następnego pokolenia wraz z uzasadnieniem użycia siły. Potem robi się jeszcze ciekawiej jak przedstawia interpretację Księgi Rodzaju i ogólnego wpływu chrześcijanizmu na kształtowanie zachodniej kultury.
Nie zgadzam się z nim w wielu płaszczyznach. Jego poglądy, na skraju obecnie rozszerzanej tolerancji, prowokują do myślenia i wypracowania własnego stanowiska. Akurat jestem w takim miejscu, że wiedza ta mi się bardzo przyda jednak jest to raczej lektura dla dojrzałej osoby o mocnych poglądach, której nie będzie razić zbytni nacisk na religijne aspekty (bo mamy mindfulness) czy kwestie posiadania władzy (gdy wszyscy są równi).
- Krzysiek: Skończyłem Ego to Twój wróg. Pozycją zaciekawił mnie Przemek, który pisał o niej w Nowości na jaktestowac.pl #54 – w51/52 (15.12.2020-28.12.2020). Osobiście uważam ją za ciekawą pozycję, która zawiera wiele przykładów jak negatywny wpływ ma ego na nasze działanie. Również znajdziesz w niej porady i lekcje, które mogą Ci pomóc w ujarzmieniu ego. Nie znalazłem w tej pozycji żadnych cudownych porad, które zmieniłyby życie do razu, ale to raczej przez to, że ego trzeba ćwiczyć i nic nie zmienia się z dnia na dzień.
Wracamy do pracy
Po tej garści aktualności i ciekawostek wracamy do pracy nad nowymi soczystymi materiałami. Do usłyszenia niebawem! 👋
Zachęcamy również do zajrzenia na naszą tablicę trello, gdzie możesz monitorować ogólne postępy prac nad nowymi materiałami jak i również głosować na nowe tematy. Pamiętaj, że dostęp do najnowszych wieści od jaktestowac.pl uzyskasz obserwując nas na facebooku, twitterze i od niedawna również na instagramie 😉