Wstęp

Przygotowaliśmy małe podsumowanie tygodnia 49 i 50 (02-15.12.2018).

Nasz dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Nimfa dobiega końca. Postanowiliśmy udostępnić update co dostarczyliśmy dla testerów dzielnie walczących z bugami, a co jest w przygotowaniu, abyś mógł wiedzieć czego się spodziewać w najbliższych tygodniach.

Co nowego?

Nowe treści

Uff… Prace nad kolejną sekcją 5 części Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python dobiegły końca i możecie cieszyć się nowymi lekcjami na temat dziedziczenia – dwa słowa o konstruktorach, przesłanianiu metod i dziedziczeniu w praktyce oraz zrzutów ekranu – jak to robić dobrze podczas testów GUI. Otworzyliśmy dla wszystkich użytkowników pierwsze lekcje zawierające zadanie wraz z rozwiązaniem. Oczywiście całość dostępna jest dla posiadaczy członkostwa Kursant Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python (Early Bird). Obecnie pracujemy nad kolejną sekcja, którą planujemy udostępnić jeszcze w tym roku.

Zmiany w warstwie wizualnej/UX

Odrobinę przemodelowaliśmy górne menu. Od teraz łatwo dostrzec, że jest się zalogowanym na naszym portalu. Dostęp do naszego supportu został przeniesiony pod zakładkę Mam pytanie… którą znajdziesz w podstawowym górnym menu.

Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności aby być jak najbardziej w zgodzie z obecnymi wymaganiami GDPR. Zaatakuje was kilka okienek, nie mniej nie są to nasze fanaberie a wymogi, które musimy spełniać więc keep calm and click 😀

Nadchodzące nowości

Intensywnie pracujemy nad nowym kursem Git dla Testerów – 2 sekcje są już na ukończeniu i planujemy je udostępnić jeszcze przed Świętami. Oczywiście będziecie mogli wypróbować je za darmo, gdyż stawiamy na możliwość wypróbowania naszych treści nawet przed darmową rejestracją.

Kontynuujemy również pracuję nad naszym pierwszym postem eksperckim – mamy nadzieję, że jeszcze w grudniu uda nam się opublikować, będzie to ciekawy artykuł na temat alternatywy dla utartego podejścia do automatyzacji aplikacji webowych.

W przygotowaniu jest oczywiście kolejna sekcja z Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python rozszerzajaca temat screenshotów w testach i ich profesjonalnym użyciu w automatach, gdy wystąpią błędy w testach. O tym kiedy ta sekcja się pojawi z pewnością dowiecie się tego z naszego konta na facebook https://www.facebook.com/jaktestowac/ i na twitterze https://twitter.com/jaktestowac.

Ciekawostki

W międzyczasie odpowiedzieliśmy na ciekawe pytanie na naszym forum na temat nietrywialnego podejścia do testów prawdziwych dinozaurów jeśli chodzi o przeglądarki. Pytanie i odpowiedź znajdziecie tutaj: Testowanie na IE8.


Następny tydzień zapowiada się równie pracowicie – kolejna porcja wieści już za około 2 tygodnie 🙂

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *