Wstęp

Przygotowaliśmy małe podsumowanie tygodnia 15 oraz 16 (06.04.2019-19.04.2019).

Nasz dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Akita dobiega końca (czas na piesy 😀 ). Jakie zmiany zaszły u nas i wokół? Jakie mamy plany? Zapraszamy do lektury!

Co nowego?

W ciągu dwóch ostatnich tygodni skupiliśmy się na poprawkach i usprawnieniu działania całej strony (nie zawsze trafnych ;). Oto lista zmian:

Uaktualniony Cennik o nowe materiały i inne ważne informacje, przy okazji cena kursów powoli zbliża się do docelowej 🙂

Uaktualniona strona O Autorach – możemy się teraz lepiej poznać 🙂

Poprawiona wydajność strony głównej – no i tu przecholowaliśmy i cachowanie, które dało niezłe przyspieszenie zepsuło inne funkcje na naszej stronie 😛 Niemniej szybko to poprawiliśmy i dodatkowo pozwoliło nam to poprawić procedury testów na środowisku pre-produkcyjnym, aby uniknąć w przyszłości tego typu akcji. Sam performance w innych rejonach został zoptymalizowany. Wciąż jest jeszcze sporo do roboty w tym zakresie (bo te poprawki trzeba wprowadzić tak aby przy okazji nie popsuć innych rzeczy 😀 )

Poświęciliśmy też sporo czasu na aktualizację naszej infrastruktury i ogólną poprawę bezpieczeństwa.

Poza wymienionymi usprawnieniami dokonaliśmy dziesiątki innych mniejszych i większych zmian, które usprawnią same kursy jak i komunikację ze wszystkimi, którzy pozostają z nami w kontakcie.

Dzięki tym wszystkim poprawkom następne sprinty możemy w pełni poświęcić na to co najbardziej lubimy czyli dostarczanie wartościowych treści 😀

Nowe treści

Oprócz wspomnianego aktualizowania naszej platformy udzielaliśmy się społecznościowo, co widać na naszym koncie FB. Były newsy o wynikach ankiety ze stackoverflow.com (Python rządzi!) i informacje o konferencji Quality Excites. Nasze warsztaty zostały najszybciej wyprzedanym produktem tegorocznej konferencji co było dla nas miłym zaskoczeniem 😀 Przy okazji zahaczyliśmy o 3 meetupy (Śląsk rozkwita pod tym względem 😀 ) i przeprowadziliśmy kolejny warsztat na uczelni.

Jak widzisz mimo braku stricte nowych treści na stronie rozwój idzie pełną parą 😀 Zebrane doświadczenia i komunikacja ze społecznością testerską pozwalają nam lepiej formować wizję rozwoju jaktestowac.pl.

Nadchodzące nowości

Premierę specjalnego posta na pierwszy rok inicjatywy jaktestowac.pl musielismy przełożyć na kolejny sprint. Powodem tej decyzji była chęć doszlifowania i uzupełnienia materiału.

Prace nad kolejną sekcją Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python cz. 5 już trwają. Premierę nowych materiałów planujemy w maju.

W międzyczasie pracujemy nad kolejnymi postami na tematy związane z szeroko pojętym testowaniem. Chcemy te materiały przygotować właśnie przez następny sprint.

Wprowadzamy system kodów rabatowych – szczegóły już niedługo 😀

To już jest bardzo dużo jak na dwa tygodnie a dodatkowo cały czas udzielamy się w komentarzach na stronie i supportujemy aktywnie naszych kursantów 😀

Ciekawostki

Na meetupie ProMEET#23 w Katowicach, nasz kolega Rafał Bazarnik opowiedział o doświadczeniach z frameworkiem Cypress. Dodatkowo pojawił się temat o tym narzędziu na Grupie Testowania Oprogramowania Jakie są Wasze opinie na temat Cypress.io?, który zebrał ponad 30 komentarzy. Jako, że testowanie w JS nie jest nam obce kibicujemy rozwojowi tego frameworka i kto wie czy nie powstanie z tego kiedyś ciekawy kurs 😀 Warto jeszcze dodać, że Cypress oprócz wielu zalet posiada niestety sporo ograniczeń (znajdziecie je pod załączonymi linkami). Oznacza więc to, że jeszcze nie czas na skasowanie naszych kursów z kochanym Selenium w szczególności, że na horyzoncie już się jawi Selenium 4 (niestety nie mamy oficjalnych danych co do publikacji 😀 )

Język Python wyprzedza Javę? Wg. SlashData to już się stało. Ciekawy artykuł o trendach w IT znajdziecie pod linkiem: https://slashdata-website-cms.s3.amazonaws.com/sample_reports/ZAamt00SbUZKwB9j.pdf. Zaspoilerujemy tylko, że JS króluje a zaraz za nim jest nasz ukochany wąż 😀

Zapowiedziano wersję 1.0 RC biblioteki ML.NET, która wspiera uczenie maszynowe dla języka .NET. Dla osób używających języka Python została przygotowana biblioteka NimbusML, która pozwala na wykorzystanie dobrodziejstw oferowanych przez ML.NET.

Wracamy do pracy

Uff ta utrzymaniówka i meetupy to było mnóstwo wartościowej pracy niemniej już nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań związanych z publikacją nowych treści na jaktestowac.pl. Tymczasem idziemy poświętować a już zaraz po wolnym wracamy z do was z nowymi tematami 😀

Wesołych Świąt bez testowania dziwnych potraw 😀 życzy ekipa jaktestowac.pl
Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *