Wstęp

Przygotowaliśmy małe podsumowanie tygodnia 41/42 (06.10.2019-19.10.2019).

Nasz dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Norfolk Terrier dobiega końca. Jakie zmiany zaszły u nas i wokół? Jakie mamy plany? Zapraszamy do lektury!

Co nowego?

  1. Nadarzyła się okazja do poszerzenia naszej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa serwisów webowych. Jesteśmy praktykami, więc od razu postanowiliśmy wdrożyć pozyskaną wiedzę. Oczywiście po drodze pojawiło się sporo nieoczekiwanych wyzwań jednak finalnie sprawiliśmy, że nasz serwis jest jeszcze bezpieczniejszym miejscem do działań.
  2. Dalej skupiamy nad nowym kursem o którym poczytasz w następnym akapicie 😀

Nadchodzące nowości

Co planujemy?

  1. Wspomniane poprawki zabezpieczeń odrobinę opóźniły ostatnie szlify do kursu Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze na podstawie GitLab CI i testów automatycznych. Następny sprint chcemy przeznaczyć na testy preprodukcyjne całości składającej się z ponad 150 praktycznych lekcji.
  2. Mini e-book dla Nowoczesnych Testerów już ma pierwszą wizualizację – premiera więc się zbliża!

Ciekawostki

Co przyciągnęło naszą uwagę?

  1. Krótki, ale treściwy artykuł Dzień Bezpiecznego Komputera 2019 od naszej zaprzyjaźnionej formacji WiT (Women in Technology). Upewnijcie się, że przestrzegacie wymienionych zasad gdyż cyberbezpieczeństwo będzie stanowiło coraz poważniejsze wyzwanie dla każdego z nas 😎
  2. Testerzy lubią się rozwijać, ale czasem szaleństwo w używaniu nieznanych technologii może stanowić spory problem (w szczególności w relacji programista-tester). Zapraszmy do wpisu rozwijającego skrót HDD – Hype Driven Development oraz traktującemu o współczesnym zaszytym koszcie rozwoju O tym jak nie “kraść“ będąc programistą.
  3. Automatyzacja może czasem mocno namieszać, ale jednak jest nieunikniona. Ciekawy artykuł o tym jakie kroki podją Microsoft w dziedzinie testowania, jakie to niesie konsekwencje oraz trendy które możemy w tym dostrzegać jako testerzy Aktualizacje Windows 10 to łatanie łatek. Oto jak Microsoft zepsuł system

Wracamy do pracy

Po mocnej optymalizacji bezpieczeństwa czas wracać do naszej ulubionej działki czyli przygotowywania mocnych rozwojowych treści 😎 Pozdrawiamy i do usłyszenia!

Zachęcamy również do zajrzenia na naszą tablicę trello, gdzie możesz monitorować ogólne postępy prac nad nowymi materiałami jak i również głosować na nowe tematy. Pamiętaj, że dostęp do najnowszych wieści od jaktestowac.pl uzyskasz obserwując nas na facebooku, twitterze i od niedawna również na instagramie 😉

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *