Wstęp

Nadciąga podsumowanie sprintu – tym razem z tygodni 19/20 (05.05.2020-18.05.2020).

Obecny dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Eagle dobiega końca. Jakie zmiany zaszły u nas i wokół? Jakie mamy plany? Zapraszamy do lektury!

Co nowego?

W tym sprincie:

 1. Szykujemy wiele solidnych niespodzianek dla wszystkich osób, które są w posiadaniu naszego kursu Podstawy Ciągłej Integracji 😉 w ciągu najbliższych dni będzie powoli odsłaniać przygotowane prezenty…
 2. Zainwestowaliśmy trochę czasu w dalsze prace i usprawnienia na backendzie – wszystko w celu dostarczenia Wam zasobów o jeszcze lepszej jakości 😀 Ogólnie wzięliśmy na warsztat porządki w pluginach, uspójnianie zawartości i pomniejsze poprawki 😉 Finalnie ma się to przekładać na wydajność i bezpieczeństwo całej strony 💪

Nadchodzące nowości

Co planujemy?

 1. W maju chcemy udostępnić artykuł związany z Pythonem i statyczną analizą kodu napisany przez zaprzyjaźnionego QA.
 2. Na backendzie sporo się dzieje. Przygotowujemy kolejny super dodatek dla naszych kursantów z programu Podstawy Ciągłej Integracji… W kolejnym newsie ujawnimy więcej 😀 a materiały już niedługo trafią w ręce beta testerów.
 3. Produkcja materiałów o BDD też postępuje, jednak prace backendowe i nad dodatkowym, tajnym materiałem, trochę spowolniły ten proces 😊

Ciekawostki

Co przyciągnęło naszą uwagę?

 1. Pojawiła się agenda na Quality Excites 2020 – jest ona dostępna pod adresem https://www.qualityexcites.pl/agenda/. Na chwilę obecną jest ona kompletna w 95% 😉 Dla przypomnienia część warsztatowa Quality Excites 2020 odbędzie się 23 października w siedzibie Future Processing ul. Bojkowska 37A w Gliwicach, natomiast 24 października zaplanowana jest część wykładowa w Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej na ul. Stanisława Konarskiego 18B w Gliwicach.

  W tym roku niestety nie pojawimy się w roli trenerów 😥 ze względu na ogrom pracy przy rozwijającym się prężnie jaktestowac.pl. Z bólem serca zrezygnowaliśmy z warsztatów stacjonarnych, które przecież kochamy prowadzić 💖 Na szczęście pojawimy się jako uczestnicy i będziemy aktywnie wspierać to wydarzenie.

 2. Na YouTube polecamy kanał naszego ulubionego IDE do Pythona – PyCharma. Na kanale pojawiają się materiały związane z tym IDE oraz z Pythonem – różnego rodzaju webinary, tips&tricks oraz nowości.
 3. Przemek: Trochę mało miałem czasu na moje ukochane audiobooki ale coś udało się uszczknąć w pędzącym sprincie. W moich planach audio na ten rok była ciekawa pozycja związana z uważnością i medytacją. Temat kompletnie trafiający w sedno przy obecnym mega szybkim i pełnym zadań życiu:
  Gdziekolwiek jesteś, bądź od Jon Kabat-Zinn.
  W poprzedniej książce którą polecałem (Zasady) Ray Dalio zwracał uwagę jak medytacja odgrywa niesamowicie ważną rolę w jego życiu.

  Sam też praktykuję trening uważności i medytacje w różnych formach. Jest to jeden z bardzo prostych nawyków (jak świadomy oddech), który można zawsze i wszędzie wdrożyć, a z którym tak trudno nam się oswoić 😊 Polecam, każdemu, gdyż najwspanialszym rezultatem treningów uważności jest pełne wdzięczności i spokoju egzystowanie w świecie pędzącym z zawrotną prędkością.

 4. Krzysiek: Polecam 🔥 intensywny 🔥 trening od Iron Wolf – solidne 40 minut bardzo dobrego, nieprzerwanego wycisku pod względem wydolności – Burpee and Calisthenics fat scorcher. Iron Wolf służy w Marine Corps i jest trenerem sztuk walki oraz instruktorem US Marine Corps Force Fitness. W treningach skupia się głównie na powtórzeniach i wytrzymałości, co zdecydowanie widać na prezentowanych materiałach 😉 Gorąco polecam sprawić sobie taki wycisk (najlepiej raz w tygodniu 💪). Jednakże pamiętajcie – niektóre ekstremalne formy aktywności lepiej skonsultować z własnym trenerem albo lekarzem.

Wracamy do pracy

Pozdrawiamy i do usłyszenia!

Zachęcamy również do zajrzenia na naszą tablicę trello, gdzie możesz monitorować ogólne postępy prac nad nowymi materiałami jak i również głosować na nowe tematy. Pamiętaj, że dostęp do najnowszych wieści od jaktestowac.pl uzyskasz obserwując nas na facebooku, twitterze i od niedawna również na instagramie 😉

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *