Wstęp

Przygotowaliśmy małe podsumowanie tygodnia 03 oraz 04 (12.01-25.01.2019).

Nasz dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Rusałka dobiega końca. Postanowiliśmy udostępnić update co dostarczyliśmy dla testerów dzielnie walczących z bugami, a co jest w przygotowaniu, abyś mógł wiedzieć czego się spodziewać w najbliższych tygodniach.

Co nowego?

Pierwsza część niezwykle obszernego i niełatwego w opisaniu tematu o dekoratorach jest już dostępna. Za darmo są dwie pierwsze lekcje naświetlające problemy które sprawiają, że dekoratory stają się niezbędne. Pozostałe lekcje to bardzo łagodne i wnikliwe wprowadzenie w świat tego wzorca z mnóstwem przykładów i ćwiczeń. Ostro nad tym pracowaliśmy aby ta wiedza była przyswajalna dla zabieganych pomiędzy deweloperami a biznesem testerów 😀 Materiały możecie znaleźć tutaj: Wstęp do podstaw dekoratorów, część 1.

Nowe treści

Na blogu pojawił się artykuł o Screenplay Pattern, jako ciekawej alternatywie dla Page Object Pattern. Omawiamy w nim ogólną ideę tego wzorca na przykładach i próbujemy odpowiedzieć na pytanie – czy jest szansa, że wyprze Page Object Pattern?

Nadchodzące nowości

No w końcu dograliśmy wideo dla kursu Git dla Testerów i pierwsze dwie sekcje przechodzą ostatnie szlify. Jak już szlify i testy przejdą nic nie będzie stało na przeszkodzie aby pierwsza partia materiału w końcu dotarał na produkcję.
Dodatkowo już rodzą się kolejne plany co do nowych treści – zobaczymy czy siły przerobowe na to pozwolą. Za rogiem kolejna część o dekoratorach w automatyzacji i wiele innych ciekawostek.

Powoli, wraz z nowymi treściami zmieni się również cena dostępu do naszego flagowej serii Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python, więc wszystkich niezdecydowanych zapraszamy do zakupów – obecnie nie ma lepszej oferty 😀 Oczywiście wszyscy którzy przystąpili do naszych kursów otrzymują najnowsze treści nieodpłatnie 🙂

Ciekawostki

Nie cichną echa gorącej dyskusji na facebookowej Grupie Testowania Oprogramowania do której odnieśliśmy się w poście Jaka jest cena kursu – dotarły nawet do najbardziej rozpoznawalnego portalu testerskiego w Polsce. Bardzo nas cieszy ta wzmianka gdyż wspólnie walczymy o lepsze jutro 😀
http://testerzy.pl/wiesci-ze-swiata-testerow/przeglad-testerskiego-internetu-2019-01-23
W powyższym linku znajdziesz wiele innych ciekawostek 🙂

Decu znowu nadaje – niezmiernie nas to cieszy więc wspominamy tutaj. W swoim ostatnim wpisie: Grzechy QA – moje porażki głośno zapowiada ciekawą serię o głównych grzechach QA. Już dzisiaj można poczytać o logofobii i nie testowaniu tego co testerzy sami wypisują w zgłoszeniach bagów. Jest o wstydzie, shh i innych bliskim naszym sercom tematach. Będziemy śledzić kolejne wpisy i gorąco kibicujemy tej serii!


Następny tydzień zapowiada się jak zawsze niezwykle pracowicie – kolejna porcja wieści już za około 2 tygodnie 🙂

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *