Wstęp

Nadciąga podsumowanie sprintu – tym razem z tygodni 27/28 (30.06.2020-13.07.2020).

Obecny dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Isuzu dobiega końca. Jakie zmiany zaszły u nas i wokół? Jakie mamy plany? Zapraszamy do lektury!

Co nowego?

W tym sprincie:

 1. Opublikowaliśmy pierwszą sekcję z 6 częsci cyklu kursów Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python. Na wszystkich, którzy zakupili nasz kurs, czeka 17 masywnych lekcji 😀 Jest mnóstwo praktyki, kodu, ciekawych przypadków i ostateczne rozwiązanie, które wdrożymy do budowanego frameworka.
 2. Nasz skromny profil na facebooku przekroczył 1000 polubień! Tutaj znajdziesz nasz post 😉

Nadchodzące nowości

Co planujemy?

 1. Zakończyliśmy planowanie kwartału i zdecydowaliśmy się poświęcić go na lekcje związane z kursem Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python. Kolejną sekcją 6 części będzie wstęp do debugowania. Jak zawsze ma być bardzo od podstaw i praktycznie💪
 2. Pracujemy równolegle nad jeszcze jedną sekcją wspomnianej 6 części. Chodzi o skuteczną obsługę plików. Na początek będą to lekcje poświęcone praktycznym ćwiczeniom aby później wdrożyć wiedzę we framework rozwijany w ramach kursu.
 3. Temat BDD odrobinę spowolniliśmy na ten kwartał, ale w toku są konsultacje techniczne i szlify dwóch wprowadzających części. Jest co pokazać 😎 jednak zostawiamy te materiały do dalszego rozwoju po dokończeniu tematów związanych z Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python.

Ciekawostki

Co przyciągnęło naszą uwagę?

 1. Zakochaj się w Ubuntu – najpopularniejszy Linuks. Przykład świetnego, bardzo prostego i jednocześnie wnikliwego porównania Ubuntu do OSX i Windows. Jeśli myślisz o linuksie to koniecznie przeczytaj.
 2. Solidny artykuł od ekipy dostarczajwartosc.pl – Motywacja zewnętrzna – Dlaczego złoto nie rozwiąże każdego Twojego problemu z motywacją? Dobry tekst o skomplikowanej motywacji wewnętrznej oraz zewnętrznej. Nieprzemyślane wprowadzanie nagród oraz kar potrafi mocno zaburzyć pojmowanie zachowań przez ludzi…
 3. Przemek: Wciąż magluje (jeszcze nie skończyłem dlatego, że … 👉 patrz następny punk ciekawostek) Obudź w sobie olbrzyma od Anthony Robbins. Pierwsza część kończy się wspaniałym wyzwaniem związanym z pozytywnymi interakcjami z naszym ekosystemem. Wejście na drogę bez negatywnego myślenia jest trudne. Chociaż, to nie jest bardzo inżynierskie rozwiązanie to potwierdza się zasada opisana w książce Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym..

  Ludzie patrzący optymistycznie na świat, mają nieadekwatne do racjonalnego postrzeganie. Ciekawe jest, że odnoszą oni tak samo porażki przy identycznych szansach logicznych jak w przypadku pesymistów. Niemniej optymiści częściej próbują, rzadziej się zniechęcają i przez to osiągają lepsze wyniki. Trochę jak samospełniająca się przepowiednia. Sam planuję więc podjąć 10 dniowe wyzwanie, aby przetestować wszystkie negatywne emocje😋

  Dalsze rozdziały książki wiele traktują o naszych marzeniach i celach z nimi związanymi. Tutaj widzę, że mam dość fajnie już ograne. Własne cele i codzienna z nimi praca to złożony proces, którego trzeba się nauczyć i wypracować idealny styl dla siebie. Odnalezienie dobrego trybu zajmuje kilka lat i dlatego warto zacząć pracować nad sobą jak najprędzej, aby dać sobie możliwość przetestowania wielu rozwiązań i schematów.

  Bardzo spodobał mi się element upraszczania. Gdy szczegółowość rozwiązania nas przerasta i dlatego go nie podejmujemy, warto wtedy uprościć wizję zadania do najprostszego i pozytywnego. Wydaje się bardzo proste jednak dla analitycznego umysłu to spore wyzwanie😁

 4. Przemek: Przerobiłem, taki jakby kurs Sprzedaż kursu DNA 2020 od Macieja Aniserowicza. Człowiek, który budował swoją markę kilkanaście lat dzieli się swoimi przemyśleniami ze sprzedaży. Zaskoczyło mnie jak wiele znalazło się tutaj miejsca poświęconego etyce sprzedaży. Sami podejmujemy ten temat na jaktestowac.pl.

  Podoba mi się też taki rozczochrany styl Maćka. Jest bardzo backendowo, nieidealnie a przy tym wyniki są potężne. Znalazłem w tych materiałach wiele inspiracji i z pewnością pozwolą usprawnić niejeden temat na jaktestowac.pl. Przy okazji wszystkie filmy mają drugie dno – wykręcenie na maksa sprzedaży 😀 Jak to w książce z poprzedniego punktu zostało wspomniane: Realizacja wielkich celów rodzi niespotykane konsekwencje. Ktoś, kto leci w milionowe zarobki przy okazji daje ludziom pracę i poprawia byt wielu jednostkom wokół, znajduje też często nową drogę, odmienną od pierwotnego celu. Tak i tutaj podbicie sprzedaży jest połączone z bardzo dobrą wartością💪

 5. Krzysiek: Ostatnio dokończyłem 7 nawyków skutecznego działania. Zachęcony przez Przemka sięgnąłem po tą masywną pozycję. Zdecydowanie nie jest to pozycja na raz. Zawiera wiele porad i ćwiczeń jak doprowadzać swoje plany i projekty do końca, jak zarządzać obowiązkami (matryca zarządzania czasem oraz wizja końca) oraz jak tworzyć skuteczne, współzależne relacje międzyludzkie 👨‍👩‍👧‍👦 (koncepcja Wygrana-Wygrana, najpierw zrozum a potem bądź zrozumianym). Warto wracać do publikacji co jakiś czas, aby przypomnieć sobie zawarte w niej cenne rady.
 6. Krzysiek: Skończyłem również czytać Subtelnie mówię F**k! Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie. Po tytule można by się spodziewać anarchicznych i rewolucyjnych treści… ale czy aby na pewno? 😉 Jednym z głównych przekazów jest, aby efektywnie koncentrować się i określać priorytety – skupiać się tylko na tym co jest dla Ciebie istotne. Poznajemy koncepcję złudnej wyjątkowości, której ideą jesteśmy karmieni od najmłodszych lat (jeśli wszyscy jesteśmy wyjątkowi to nikt nie jest wyjątkowy). Mówienie nie jest częścią budowania zaufania. Tak samo konflikty, których staramy się unikać za wszelką cenę, a wcale nie powinniśmy. Pojawia się również ważna koncepcja wartości, które wpływają na satysfakcjonujące życia – wybierajmy tylko te wartości, które są pozytywne i które możemy kontrolować.

  Reasumując – przyjemna, krótka publikacja, która naświetla niektóre problemy, wskazuje możliwe rozwiązania i drogi rozwoju. Dodatkowo masa przykładów z życia (również sławnych ludzi) pozwala lepiej zrozumieć niektóre trudności na drodze do pełnego szczęścia.

 7. Krzysiek: 🔥IronWolf🔥 rozpoczął brutalne wyzwanie 🔥500 burpee🔥 codziennie przez miesiąc. Day 1 of 31. Wyzwanie to ma na celu przypomnienie o systematyczności i dbaniu o swoją kondycję 🏋️

  Nie jesteś w stanie robić 500 codziennie? Nic nie szkodzi – ustal za cel 100, 200, 300 powtórzeń.
  Są jakieś przeciwwskazania do burpee? Nic nie szkodzi – mogą być przysiady, pompki…
  500 jest zbyt monotonne? Podziel to na różne ćwiczenia.
  Wolisz biegać albo jeździć na rowerze? GOOD – ustal sobie np. 20/30/50/100km na rowerze dziennie. Albo biegu.
  Najważniejsza jest systematyczność, ruch i brak wymówek 💪 A teraz – do boju 🔥

Wracamy do pracy

Po tej garści aktualności i ciekawostek wracamy do pracy nad nowymi soczystymi materiałami. Do usłyszenia niebawem! 👋

Zachęcamy również do zajrzenia na naszą tablicę trello, gdzie możesz monitorować ogólne postępy prac nad nowymi materiałami jak i również głosować na nowe tematy. Pamiętaj, że dostęp do najnowszych wieści od jaktestowac.pl uzyskasz obserwując nas na facebooku, twitterze i od niedawna również na instagramie 😉

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *