Wstęp

Nadciąga podsumowanie sprintu – tym razem z tygodni 12/13 (23.03.2021-05.04.2021).

Obecny dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Agrest dobiega końca. Jakie zmiany zaszły u nas i wokół? Jakie mamy plany? Zapraszamy do lektury!

Co nowego?

W tym sprincie:

  1. ✅ Wdrażamy na produkcję sekcję Debug, cz. 3 Debug w Selenium – właściwie lekcje już tam są jeszcze potrzeba produkcyjnych testów aby zapewnić najwyższą jakość.

    W lekcjach rozprawiamy się z debugowaniem najprostszych skryptów w Selenium, a przy okazji uczymy wiele praktycznych technik. W lekcjach uczymy kursantów m.in. jak wykonać z poziomu debuggera polecenia, które manipulują przeglądarką oraz jak pobierać i manipulować elementami. Jest to świetny wstęp do łatwego prototypowania testów i głębszego zrozumienia Selenium.

    Wspomniana sekcja jest kolejną częścią Programu Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python cz. 6 – Identyfikacja i neutralizowanie problemów z testami.

  2. Nasze kursy zostały oficjalnie zaprezentowane na stronie https://testskills.pl/ z powszechnym spisem materiałów dla testerów. Jesteśmy dumni z wymienienia nas wśród największych niezależnych dostawców Programów i materiałów dla testerów.

Nadchodzące nowości

Co planujemy?

  1. ✅ Trwają beta testy ostatniej sekcji o debugowaniu. Jest to zbiór 10 lekcji Debug, cz. 4 Debug frameworka z Selenium. Przy najprostszych testach z Selenium debugowanie szło gładko, ale przy frameworku, który budujemy w ramach kursu, pojawiły się zaskakujące sytuacje. W lekcjach pokazujemy jak podejść do niestandardowych wyzwań i podpowiadamy najlepsze rozwiązania.
  2. ✅ Przygotowujemy także niezależny bonus do Programu Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python. Będzie to jeden z najbardziej wyczekiwanych materiałów – czyli Page Object Model. Bardzo chcemy dostarczyć do beta testów pierwsze sekcje już w nadchodzącym sprincie.
  3. W poprzednim newsie wspomnieliśmy o tajnym projektem, który jest częściowo związany z testowaniem… Nie jest on naszym priorytetem ale powoli dokładamy kolejne elementy – mamy już postawioną infrastrukturę i odrobinę treści. Możliwe, że w następnym sprincie podzielimy się większa ilościa informacji.

Ciekawostki

  1. ✅ Mega analiza odnośnie współpracy z rekruterami na LinkedIn – Profil na LinkedIn – co widzą rekruterzy?. Nasz kolega Maciek, dogłębnie przyjrzał się działaniom rekruterów i komunikacji. Bardzo ciekawe spostrzeżenia i jeszcze ciekawsze wnioski. Naszym zdaniem przeczytaj koniecznie jeśli planujesz zmianę pracy i chcesz zaoszczędzić sporo czasu.
  2. ✅ Spis 100 najczęstszych pytań rekrutacyjnych z zakresu Selenium i Automatyzacji100 Best Selenium Job Interview Questions & Answers. Bardzo przydatne kompendium dla wszystkich wybierających się na rekrutację.
  3. ✅ Piramida testów – ciekawa analiza z uwzględnieniem łamania zasad 😀 The Traditional Test Pyramid, Pitfalls and Anti-Patterns. Polecamy wszystkim, którzy znają jedynie wyświechtana wersją piramidy (albo nawet tej nie 😀 ) i chcą poszerzyć swoje testerskie horyzonty.
  4. ✅ Przemek: Obecnie słucham mega książki napisanej ponad 60 lat temu przez Ayn Rand: Atlas Zbuntowany. Rozmach książki, życiorys autorki czy samo zdobycie polskiego audiobooka to zbiór niesamowitych historii😎

    Jednak skupmy się tutaj na samej książce. Jest to fikcja literacka osadzona w USA i odzwierciedla to miejsce w latach 40 ubiegłego wieku. Jednak nie jest to zwykła proza. Ta książka to bardziej traktat filozoficzny na temat znaczenia wybitnych jednostek w społeczeństwie.

    Najbardziej uderza w czytelnika, idea kultu pracy, kapitalizmu, wartości pieniądza i wolności gospodarczej. Ta książka to także traktat na cześć umysłu i jego zdobyczy, indywidualizmu i niezależnego rozwoju. Oczywiście wszystkie te idee stoją w totalnej opozycji do filozofii związanej z kolektywizmem, deprecjacją znaczenia jednostki, zanikiem indywidualnego myślenia oraz pogardy dla osiągnięć człowieka.

    Dlaczego to wszystko tak zaskakuje… Słuchając tej książki i obserwując obecne trendy w budowaniu gospodarki trudno nie odnieść wrażenia, że zmierzamy w ciekawym kierunku. Ale wróćmy do indywidualnych korzyści z tej lektury.

    Pragmatyczne podejście do rozwoju, wdrażania idei w realne wartościowe produkty oraz ich weryfikacja poprzez przetrwanie na wolnym rynku to kluczowe inspiracje. W jaki sposób postrzegać swoją pracę i jej wyniki? Kiedy jest ona wartościowa i jakie cechy mają wpływ na jej wyniki? Kiedy egoizm może służyć innym? W tej książce znajduje się dogłębna analiza tych zagadnień jak i ekstremalne przykład ich realizacji.

    Dla mnie to wielka inspiracja do rozwoju, redefinicji własnych poglądów i spojrzenia na wiele życiowych wartości. Przy okazji ta książka umacnia moje komercyjne podejście do inicjatywy jaktestowac.pl i jeszcze mocniejszą pracą nad konkretnymi wynikami nie tylko edukacyjnymi ale i finansowymi (te dwie rzeczy bardzo mocno się wspierają nawzajem).

    Przy okazji audiobook to ponad 65h – mam już za sobą ponad 70% lektury co w okresie 2 tygodni stanowi mega wynik i potwierdza jak dobra jest to książka😁

    Jeszcze o niej wspomnę w następnym podsumowaniu.

  5. Krzysiek: Obecnie zajmuje się różnymi tematami związanymi z testowaniem – visual testing, konfiguracją GitLab CI oraz nowym tematem do Programu Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python cz. 6 – Identyfikacja i neutralizowanie problemów z testami.

Wracamy do pracy

Po tej garści aktualności i ciekawostek wracamy do pracy nad nowymi soczystymi materiałami. Do usłyszenia niebawem! 👋

Zachęcamy również do zajrzenia na naszą tablicę trello, gdzie możesz monitorować ogólne postępy prac nad nowymi materiałami jak i również głosować na nowe tematy. Pamiętaj, że dostęp do najnowszych wieści od jaktestowac.pl uzyskasz obserwując nas na facebooku, twitterze i od niedawna również na instagramie 😉

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *