Wstęp

Zapraszamy do ciekawostek i podsumowania sprintu Bóbr z tygodni 08/09 (22.02.2022-07.03.2022).

Testerskie linki

  1. Ciekawy zbiór argumentów dlaczego Playwright jest lepszy od Cypressa.

    Również z doświadczenia mogę potwierdzić większośc tych zalet – począwszy od znacznie większej szybkości wykonywania testów, prędkości pisania testów aż lepszą integrację z istniejącymi rozwiązaniami (np z testami REST API). Również dokumentacja Playwrighta jest obecnie bardzo dobrze rozwinięta i moim zdaniem nic jej nie brakuje i nie ustępuje tej w Cypressie.

    Z doświadczenia mogę napisać, że w jednym moim projekcie z sukcesem wdrożyliśmy Playwrighta. W drugim przymierzam się do dużej analizy, która wykaże jaki czas jest potrzeby, aby obecne rozwiązanie napisane w Cypressie zastąpić rozwiązaniem z Playwrightem.
    Jeśli chciałbyś przetestować pisanie testów w Playwright to przygotowaliśmy darmowy kurs.

    Czy teraz powinniśmy wyrzucać do kosza nasze wszystkie rozwiązania napisane w Cypressie? Niekoniecznie – pamiętajcie, że wszystko zależy od kontekstu i w niektórych przypadkach istniejące rozwiązanie może być wystarczające 😉

  2. Zasada Petera – w organizacji hierarchicznej, każdy awansuje tak długo, aż osiągnie własny poziom niekompetencji. Tzn. jeśli ktoś wykonuje swoje zadania dobrze, to się go awansuje (lub poszerza mu zakres kompetencji) do tego momentu, aż znajdzie się na stanowisku, na którym nie będzie sobie radził. Poleacam zasoby – Zasada Laurence’a J. Petera. Na czym polega? Dlaczego firmy zmierzają do maksimum niekompetencji? oraz Research: Do People Really Get Promoted to Their Level of Incompetence?
  3. Jest już dostępne! Badanie Społeczności IT 2022. Poza informacjami o zarobkach dowiesz się z niego:
    • bardzo dokładne raporty dla poszczególnych ról w projekcie IT,
    • kierunki rozwoju specjalistów w poszczególnych dziedzinach (programista, devops, tester/QA),
    • jakie kryteria są brane pod uwagę przy wyborze firmy,
    • co mogłoby zmotywować specjalistów do zmiany pracy,
    • jakich informacji potrzebują specjaliści, żeby podjąć decyzję o aplikowaniu,
    • i wiele innych.

    Wiele osób z HR może zdziwić co z wymienionych rzeczy jest najważniejsze w pracy dla społeczności IT…
    Zaktualizowaliśmy również naszą Czytelnię.

  4. Jeszcze przez kilka dni (do 9 marca 2022) możesz oddawać swoje głosy na Ludzi Testowania 2021Głosowanie. Gorąco zachęcamy do głosowania na swoich faworytów. W tym roku, za nasz wkład w społeczność testowania, zostaliśmy umieszczeni na liście TOP10, za co dziękujemy!🙇‍♂️

Co nowego u nas?

W tym sprincie:

  1. Oficjalną premierę miał nasz nowy odcinek vloga – Rekrutacyjne protipy #7 👨‍🏫 Rozmowa rekrutacyjna. Możesz go obejrzeć odcinek tu: Rekrutacyjne protipy #7 👨‍🏫 Rozmowa rekrutacyjna [jaktestowac.pl vlog S02E07]
  2. Zaktualizowaliśmy nasz Plan Rekrutacji, który jest dostępny dla osób zapisanych pod linkiem Rekrutacja dla Testera. Dodaliśmy nowe sekcje dotyczące rozeznania czym zajmuje się firma, do której aplikujesz oraz dotyczące prezentacji Twojego doświadczenia.
  3. Rozopoczęliśmy wdrażanie materiałów z Programu o testowaniu API na produkcję, a dokładniej z części związanej z Wprowadzeniem do API. Na razie są one przeznaczone wyłącznie do beta testów. Na pełny dostęp jeszcze trzeba będzie trochę poczekać…

Nadchodzące nowości

Co planujemy?

  1. Kontynuujemy prace nad pierwszą częścią Programu o testowaniu API związaną z Wprowadzeniem do API. Montujemy i nagrywamy materiał. Okazało się, że jest tego tak dużo, że będziemy musieli poświęcić jeszcze ten sprint na dowiezienie lekcji. Trzymajcie kciuki za wdrożenie i przetestowanie tej ogromnej porcji wiedzy💪

Rozwój

  1. Przemek: Na dzisiaj nie przygotowałem recenzji, ale mega dobre źródło związane z… recenzjami od Michał Szczepanek::

    BookTube Michał Szczepanek

    Dzięki tym materiałom możesz się zapoznać z interesującymi, rozwojowymi książkami i samodzielnie zdecydować czy masz ochotę na pełną wersję lektury. Z drugiej strony dobrze posłuchać takiego podsumowania, aby sobie przypomnieć najważniejsze elementy danej książki.

    Na plus zaliczę jakość produkcji, opracowania i sposób prezentacji. Jeśli trzeba by było znaleźć minusy to autor prezentuje mało sceptycznych i krytycznych uwag na prezentowane tematy. Chodzi jednak o treść i prezentacji książki jako waloru, więc bardzo to nie przeszkadza. Dodatkowo na plus: podsumowania są dostępne na platformie Spotify, co jest dodatkowym mega atutem.

    Na koniec wspomnę, że taki skrót nie zastąpi pełnego wydania książki. Zagłębiając się w pełni w daną ideę jesteśmy w stanie odkryć w książce te elementy, które najgłębiej nas poruszą. Skrót to zawsze esencja, która jest dużo słabiej przyswajalna.

    Zachęcam więc do słuchania, eksploracji i podejmowania dalszych kroków w czytelnictwie (także audiobookowym 😀 ).

  2. Krzysiek: Dziś nietypowo – zestaw świetnych idei i tematów z kanału Człowiek Absurdalny (za którym kryje się Łukasz Polikowski):

    Łukasz porusza w swoich nagraniach bardzo ważne tematy związane z psychologią relacjami oraz problemami, jakie spotykamy w codziennym życiu. Według mnie, poruszane tematy są mega pomocne, aby przyjrzeć się swoim zachowaniom i aby usprawnić swój sposób działania.
    Tu warto zaznaczyć – nagrania nie są dogłębna analizą i wyczerpaniem każdego z tematów. Są to raczej zwięzłe analizy, które są podsumowaniem danych kwestii oraz są idealną wskazówką, aby później samemu pogłębić tematy, które nas zainteresują. Łukasz również często podrzuca literaturę, z której korzystał, oraz w której można znaleźć rozleglejszą analizę.
    Ogólnie bardzo polecam zaznajomić się z tym kanałem 😉

  3. Krzysiek: Dzisiaj polecam trening: CHALLENGING Double and Single Kettlebell Follow Along Workout | At Home Kettlebell Workouts. Wspaniały zestaw atakujący każdą partię mięśni. Końcówka idealnie zaopiekuje się Twoimi mięśniami nóg podczas srogiej sesji z przysiadami🦵

Wracamy do pracy

Po tej garści aktualności i ciekawostek wracamy do pracy nad nowymi soczystymi materiałami. Do usłyszenia niebawem! 👋

Pobierz darmowe materiały z webinaru o Playwright!

Zachęcamy również do zajrzenia na naszą tablicę trello, gdzie możesz monitorować ogólne postępy prac nad nowymi materiałami jak i również głosować na nowe tematy. Pamiętaj, że dostęp do najnowszych wieści od jaktestowac.pl uzyskasz obserwując nas na facebooku, twitterze i od niedawna również na instagramie 😉

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *