Wstęp

Nadciąga podsumowanie sprintu – tym razem z tygodni 41/42 (06.10.2020-19.10.2020).

Obecny dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Proton dobiega końca. Jakie zmiany zaszły u nas i wokół? Jakie mamy plany? Zapraszamy do lektury!

Co nowego?

W tym sprincie:

 1. Przeprojektowaliśmy stronę główną programu Podstawy Ciągłej Integracji w Chmurze💪 Czuć już zbliżające ponowne otwarcie programu. Przy okazji możesz zobaczyć przykładowe wideo do podstawowej części🤩
 2. Na pre produkcji już mamy wspomniane wideo (do części podstawowej) oraz masę nowych lekcji (Ciągła Integracja w Chmurze z GitHub Action). Czekają na beta testy po to, aby z pełną jakością wjechać na produkcję😎

Nadchodzące nowości

Co planujemy?

 1. Udostępnienie wspomnianych materiałów na produkcję.
 2. Szykujemy webinar o wykorzystaniu Chmury za darmo do testów💪
 3. Generalnie spinamy wszystko przed ponownym otwarciem programu

Ciekawostki

Co przyciągnęło naszą uwagę?

 1. Python 3.9 został oficjalnie wydany. Pełną listę nowości i zmian znajdziecie w oficjalnej okumentacji What’s New In Python 3.9.
 2. Tytuł tego artykułu mówi wszystko 😀 UK – przez pomyłkę „zgubiono” ~16 000 przypadków pozytywnego wyniku testów na COVID-19. Powód? Ograniczenie Excela…
 3. Gitpod i GitLab prezentują chmurowe środowisko developerskie. Nowe funkcje pojawią się w wydaniu GitLab 13.5, które zostanie udostępnione 22 października.
 4. GitHub przedstawił 10 nowych narzędzi wspierających funkcję skanowania kodu. Wszystkie narzędzia znajdziesz w GitHub Marketplace.
 5. Przemek: Przerobiłem Mit motywacji. Jak grać, żeby wygrać. Autor Jeff Haden pokazuje, że do wielkiego celu nie ma drogi na skróty, jest ciężka praca, wyrzeczenia i poświęcenie.
  Autor bardzo dobrze pokazuje jak ważne jest planowanie (przyznaj się przed sobą ile czasu spędzasz na planowanie swojego życia per kwartał?). Następne jest konsekwentne realizowanie całego planu. Efekty tej realizacji wyprodukują mityczna motywację. Dla mnie najbardziej zastanawiający jest moment, kiedy porzucić zły tor i wkroczyć na nowy (standardową strategią jest planowanie kwartału i późniejsze pivotowanie się po kwartale).
  Dobrym elementem jest zadbanie o kluczowe aspekty dobrego życia. Możesz zostać wielkim himalaistą tylko czy poświęcenie zdrowia, rodziny i przyjaciół jest tego warte? Czy bez takiego poświęcenia można osiągnąć wielki cel? Książka niesie w sobie kilka odpowiedzi na ten temat jednak zagadką wciąż pozostaje gdzie jest złoty środek naszych działań i inwestycji?
  Ogólnie polecam lekturę gdyż najbardziej zaniedbywany obecnie obszar dobrego planu i jego realizacji to element porażki wielu ludzi, testerów i ich zespołów. Sam dopiero uczę się tej sztuki i wiem, że o wiele łatwiej zrobić 12 godzinną dniówkę niż porządnie zastanowić się nad tym co powinienem zrobić, aby wycisnąć maksa z mojego czasu. Uczmy się więc planowania i konsekwentnej realizacji.
 6. Krzysiek: Kończę Magia słów. Jak pisać teksty które porwą tłumy. Książka zawiera wiele ciekawych porad jak lepiej pisać ciekawsze i porywające teksty. Porady głównie dotyczą pisania książek i dłuższych form wypowiedzi, ale również przy krótszych tekstach można wykorzystać niektóre wskazówki.
 7. Krzysiek: Rozpocząłem czytanie Jak czytać ludzi – radzi agent FBI. Na razie ciężko mi w pełni ocenić tę książkę – sporo opowieści, a mało porad i merytorycznej treści.
 8. Krzysiek: Siłownie są pozamykane, ale to marna wymówka do unikania treningów. Dziś mogę polecić trening – Cardiovascular Punishment Routine. IronWolf jak zawsze jest bardzo dobrym źródłem inspiracji💪

Wracamy do pracy

Po tej garści aktualności i ciekawostek wracamy do pracy nad nowymi soczystymi materiałami. Do usłyszenia niebawem! 👋

Zachęcamy również do zajrzenia na naszą tablicę trello, gdzie możesz monitorować ogólne postępy prac nad nowymi materiałami jak i również głosować na nowe tematy. Pamiętaj, że dostęp do najnowszych wieści od jaktestowac.pl uzyskasz obserwując nas na facebooku, twitterze i od niedawna również na instagramie 😉

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *