Wstęp

Nadciąga podsumowanie sprintu – tym razem z tygodni 14/15 (06.04.2021-19.04.2021).

Obecny dwutygodniowy sprint w jaktestowac.pl o nazwie Banan dobiega końca. Jakie zmiany zaszły u nas i wokół? Jakie mamy plany? Zapraszamy do lektury!

Co nowego?

W tym sprincie:

  1. Wdrożyliśmy w pełni na produkcję sekcję Debug cz. 3, Debug w Selenium.
  2. ✅ Kolejna część Debug cz. 4, Debugowanie Frameworka już jest wdrożona na produkcję. Jeszcze dodajemy drobne jakościowe szlify ale lekcje są w pełni dostępne dla naszych kursantów.

    W ostatniej części cyklu o debugowaniu (nie tylko testów), przyjrzeliśmy się bliżej pracy z frameworkiem. Jako, że wszystko jest proste na prostych przykładach pokazujemy też debugowanie od bardziej skomplikowanej strony. Wspólnie analizujemy ciekawe problemy i zaskakujące sytuacje jakie mogą nas spotkać w większej strukturze z zaimplementowanymi własnymi rozwiązaniami.

    Wspomniana sekcja jest kolejną częścią Programu Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python cz. 6 – Identyfikacja i neutralizowanie problemów z testami.

Nadchodzące nowości

Co planujemy?

  1. ✅ Pierwsza część niezależnego bonusu do Programu Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python jest już na ukończeniu – właśnie rozpoczynają się beta testy, a premierę przewidujemy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Będzie to jeden z najbardziej wyczekiwanych materiałów – czyli Page Object Model.
  2. Tajny projekt powoli się rozwija, aczkolwiek prace nad nim zwolniły z racji intensywnych prac nad Page Object Model. Jeśli nastąpi przełom z nim związany odkryjemy rąbka tajemnicy.
  3. ✅ Trwają prace nad ostatnią sekcją Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python. W pierwszych lekcjach dokonujemy refaktoringu w ramach posiadanego kodu aby sprawić by tworzenie testów było jeszcze przyjemniejsze oraz szybsze. Korzystanie z poznanych technik debugu i konfiguracji.

    Spodziewamy się na wdrożenie tych materiałów już w następnym sprincie.

Ciekawostki

  1. ✅ Pod koniec 2022 roku zespół Angulara planuje porzucić rozwój Protractora – The Angular team plans to end development of Protractor at the end of 2022 (in conjunction with Angular v15). W wątku pojawiają się również pomocne linki, jak przesiąść się na Cypressa, porównanie innych frameworków i wartościowe informacje o obecnym stanie testowania w JS. Mega dyskusja dla wszystkich planujących testować w JS (czyli dla wszystkich testerów😁).
  2. ✅ 5 technik testowania, które powinien znać każdy QA. Ile z nich znasz, a ile z nich używasz w codziennej pracy? 5 Test Design Techniques QA Engineers Should Know. Opracowanie godne analizy przez każdego QA bez względu na doświadczenie.
  3. ✅ Zespół Elona Muska udostępnił kolejną aktualizację odnośnie prac nad Neuralinkiem. Tym razem pokazali jak małpa kontroluje grę za pomocą brain-machine interface (BMI)🕹️ – Monkey MindPong.
  4. Co jest fascynującego w eksplozjach💥 w prawie 30 letniej grze Doom 2? Wiele rzeczy! Poczynając od sposobu ich działania, zastosowanych algorytmów, aż po błędy jakie występują w tej grze – świetna analiza od decino Explosions.
  5. Starlink, czyli satelitarny Internet Elona Muska, jest już dostępny w Polsce! Możesz już zamówić Starlink. Ale sporo za to zapłacisz. Cena za tą przyjemność to… 449 złotych. Na miesiąc. A do tego dochodzi jeszcze opłata za sprzęt i dostawę…
  6. Przemek: Skończyłem Ayn Rand: Atlas Zbuntowany.
  7. . Magnum opus autorki to niezaprzeczalnie jedno z najciekawszych opracowań nienaukowych na temat gospodarki, mocy ludzkiego umysłu oraz okrucieństwie czynionego w imię dobra.

    Osobiście uważam, że powinna być obowiązkowa pozycja dla każdego kto szuka zrozumienia obecnego ustroju i zakorzenionych w nas mocno negatywnych emocji związanych z byciem bogatym, zarabianiem dużych pieniędzy oraz byciem egoistycznym.

    Książka, rzuca zupełnie nowe światło na wagę umysłu, pracowitości i obiektywnego spojrzenia w rozwoju bezpiecznego i zbilansowanego świata. Budowanie go poprzez egoizm i własne marzenia, gdzie inni ludzie zyskują ze względu na rezultat działań jednostki a nie ze względu na jej poświęcenie.

  8. ✅ Przemek: Idąc za ciosem zacząłem kolejną bardzo polecaną książkę o zrozumieniu motywów człowieka w budowaniu tego świata, ergo zrozumieniu siebie jako jednostki ten świat budującej.

    Sapiens. Od zwierząt do bogów od Yuval Noah Harari w pierwszej części przedstawia losy ludzkości od samych korzeni i ich wpływ na nasze obecne zachowania i popędy. Najbardziej zaskakujący jest fakt, jak ślepy jest to proces i z ilu losowych zdarzeń on wynika. Możemy też znaleźć wytłumaczenie dla naszej nieporadności w funkcjonowaniu w obecnym ekosystemie, do którego biologicznie nie mieliśmy czasu ewoluować.

    Czym tak naprawdę różnimy się od innych naczelnych, innych zwierząt? Dlaczego plotka to podstawa tworzenia społeczności? Książka jest pełna tego typu ciekawostek chociaż nieraz trudno rozróżnić co jest wyłącznie teorią a co faktem wynikającym z obecnych badań.

  9. Krzysiek: Obecnie (poza typowymi rzeczami związanymi z testami) zasłuchuje się podcastami od Jordana Petersona“THIS IS Why Most People Are LAZY & UNMOTIVATED IN LIFE!” | Jordan Peterson & Lewis Howes. Świetny podcast zahaczający o wiele tematów, takich jak praca, reputacja, relacje, radzenie sobie z przeszłością, problemy oraz kilka porad jak z nimi sobie radzić.

    Wiele tematów i wątków jest omówiona bardzo pobieżnie, dlatego podcast raczej nie może być traktowany jako pełen poradnik do rozwiązania problemów. Oceniłbym go raczej jako przypomnienie najważniejszych wątków lub jako inspiracja, aby móc się zahaczyć w poszukiwaniu rozwinięcia tematów. Osobiście gorąco polecam🔥.

    O postaci Jordana Petersona wspominaliśmy w recenzji jego książki w News 57.

Wracamy do pracy

Po tej garści aktualności i ciekawostek wracamy do pracy nad nowymi soczystymi materiałami. Do usłyszenia niebawem! 👋

Zachęcamy również do zajrzenia na naszą tablicę trello, gdzie możesz monitorować ogólne postępy prac nad nowymi materiałami jak i również głosować na nowe tematy. Pamiętaj, że dostęp do najnowszych wieści od jaktestowac.pl uzyskasz obserwując nas na facebooku, twitterze i od niedawna również na instagramie 😉

Stay tuned!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *