Ten kurs jest częścią Programu Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python, o którym możesz poczytać tutaj Program Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python.

Witaj w 2 części!

Jest to część 2 więc jeśli nie ukończyłeś pierwszej części zobacz cz. 1 – Twój pierwszy test automatyczny.

Wszystkie części Programu znajdziesz tutaj:

Wstęp

Wzorując się na podstawowym teście stworzonym w poprzednim kursie można napisać kolejne testy.

Zauważ, że pierwsza asercja, która zakończy się niepowodzeniem niestety przerwie cały test i kolejne nie będą już wykonywane. Dodatkowo w takim przypadku nie zostanie zamknięte okno przeglądarki, co jest bardzo dużym problemem.

Poprawny test automatyczny powinien sam przygotować wszystkie potrzebne dane a także po zakończeniu (poprawnym jak i niepoprawnym!) powinien posprzątać po sobie (zamknąć przeglądarkę, usunąć stworzone dane itp).

Co Cię czeka?

W tym kursie:

  • 👉 stworzymy zestaw testów (klasę testową) wraz z poprawnym przygotowaniem testów i sprzątaniem po nich,
  • 👉 już nie będzie trzeba ręcznie zamykać przeglądarki po każdym teście, który zakończy się niepowodzeniem,
  • 👉 nauczymy się jak korzystać z jednej instancji Chroma we wszystkich testach.

Dodatkowo, aby ułatwić zaznajamianie się z nowymi pojęciami, wszystkie nowe terminy zebraliśmy w jednym skondensowanym miejscu – w Słowniku do kursu Podstawy Testów Automatycznych (dostępny po zalogowaniu). Dzięki niemu w razie potrzeby będziemy mogli szybko przypomnieć sobie znaczenie różnych terminów 🙂

Wymagania

Do zbudowania fajnie wyglądającego przypadku testowego potrzebujemy opanować trochę wiedzy z programowania obiektowego – generalnie zostanie tu wszystko opisane. Zaprojektujemy klasę testową która będzie posiadać metody (warto zapamiętać, że metoda to funkcja znajdująca się w klasie) będące osobnymi przypadkami testowymi.

Jak czegoś nie rozumiesz to na razie się tym nie przejmuj – leć z tutkiem dalej i potem przejdź go drugi raz i wtedy zobaczysz co się rozjaśniło a czego trzeba się poduczyć.

Do dzieła!

TIP: Dokładny opis na temat płatności, członkostw i planów dostępowych znajdziesz na stronie Q&A. Pełna informacja do czego uzyskasz dostęp po zakupie znajduje się na stronie Cennik.

Informacje o kursie

Szacowany czas ukończenia: 2 godziny

Trudność: Podstawowy

Instruktorzy kursu

Krzysiek Kijas Krzysiek Kijas Autor
Przemek Barański Przemek Barański Autor

Plan dostępu do wszystkich lekcji w tym kursie (nie wymaga opłat)

Darmowa

Chcesz w prosty i przejrzysty sposób monitorować swoje postępy?
Zapisz się poprzez darmowy plan dostępowy 🙂
TIP: Aby się zapisać potrzebujesz konta oraz wymaganego członkostwa. Uzyskaj to wszystko klikając poniżej Zapisz się i dla darmowych treści wybierz członkostwo Kursant Darmowy. Po wykonaniu sugerowanych kroków, automatycznie i bez opłat uzyskasz dostęp do tego kursu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *