Ten kurs jest częścią serii Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python, o której możesz poczytać w poście O serii Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python.
Jest to część 5 więc jeśli nie ukończyłeś poprzednich części to koniecznie zobacz:

Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python cz. 1
Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python cz. 2
Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python cz. 3
Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python cz. 4

Wstęp

W poprzedniej części wzbogaciliśmy nasz projekt testowy o wiele nowych i ciekawych rozwiązań. Poznaliśmy wiele nowych struktur i konstrukcji języka Python, które pozwoliły na wprowadzenie inteligentnego czekania na elementy na stronie. Pogrupowaliśmy nasze testy w osobne TestSuits, które pozwoliły na lepsze zarządzanie i uruchamianie jedynie pożądanych grup testów. Poznaliśmy takie pojęcia jak Smoke Tests oraz Sanity Tests oraz przećwiczyliśmy pisanie tego typu testów. Dodatkowo nauczyliśmy się generować nowoczesne raporty w celu lepszej prezentacji wyników.

W tej części kursu poznamy całkowicie nowe rzeczy, które pozwolą nam na poprawę utrzymywalności naszych testów, łatwiej będziemy mogli nimi zarządzać oraz poprawimy prezentacje wyników. Dodamy niezależne środowisko Python tylko dla naszego projektu, opanujemy robienie zrzutów ekranów w razie niepowodzenia testów oraz stworzymy pliki konfiguracyjne pozwalające na lepsze zarządzanie naszymi testami. Po tych zmianach wykonanie testów na innej maszynie lub innym środowisku będzie o wiele łatwiejsze oraz unikniemy wielu problemów z nieoczekiwanymi zależnościami występującymi na różnych maszynach.
Oczywiście nie zabraknie analizy problemów, jakie mogą się przytrafić przy implementacji proponowanych rozwiązań oraz opisów w jaki sposób poradzić sobie z tymi błędami.

Co Cię czeka

Podsumowując, czekają nas następujące rzeczy:

  • Python Virtual Environment – wyjątkowo przydatna koncepcja, która pozwala na zachowania czystości środowisk, większą swobodę w komponowaniu paczek oraz zmniejsza liczbę potencjalnych problemów podczas programowania,
  • Wyjątki oraz konstrukcja try… except w Pythonie,
  • Dziedziczenie – dwa słowa o konstruktorach, przesłanianiu metod i dziedziczeniu w praktyce,
  • Webdriver Screenshot – zrzuty ekranu – jak to robić dobrze podczas testów GUI,
  • Webdriver Screenshot w połączeniu z Allure – dopieszczanie raportu z testów,
  • /help/img/idea/2017.2/testFailed.png (Planowane) Operacje na plikach i odczyt konfiguracji,
  • /help/img/idea/2017.2/testFailed.png (Planowane) Niedostępne elementy – ćwiczymy łapanie wyjątków
  • /help/img/idea/2017.2/testFailed.png Kolejne tematy w przygotowaniu…,
TIP: Jak widzisz, plan nie jest do końca jeszcze sprecyzowany… Dlaczego? Posłuchaliśmy Waszych rad i przyśpieszamy udostępnianie nowych lekcji 😉 Porcje nowej wiedzy będą odrobinę mniejsze, ale będą pojawiały się znacznie częściej.

Dodatkowo, aby ułatwić zaznajamianie się z nowymi pojęciami, wszystkie nowe terminy zebraliśmy w jednym skondensowanym miejscu – w Słowniku do kursu Podstawy Testów Automatycznych. Dzięki niemu w razie potrzeby będziemy mogli szybko przypomnieć sobie znaczenie różnych terminów 🙂 Słownik nie jest jeszcze w pełni kompletny, ale jest cały czas rozwijany – nieustannie dodajemy nowe pojęcia i ich definicje.
Pełne wsparcie uzyskasz poprzez nasze forum Forum.

Wymagania

Będziemy używać wielu pojęć z poprzednich kursów z serii więc wiedza, która tam została opisana, będzie niezbędna, Pamiętaj aby samemu eksperymentować i modyfikować otrzymane rozwiązania dzięki czemu nabierzesz wprawy oraz natkniesz się na problemy których nie spotkasz u nas 🙂

Do dzieła!

TIP: Dokładny opis na temat płatności, członkostw i planów dostępowych znajdziesz w poście Członkostwa i Plany Dostępowe.

Informacje o kursie

Instruktorzy kursu

Krzysiek Kijas Krzysiek Kijas Autor
Przemek Barański Przemek Barański Autor

Plan Podstawowy

Darmowa

Chcesz mieć dostęp do tego kursu?
Chcesz w prosty i przejrzysty sposób monitorować swoje postępy?
Kliknij Zapisz się! 🙂

Aby mieć darmowy dostęp do tego kursu wymagane jest posiadanie członkostwa Kursant Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python (Early Bird).
Jeśli wciąż go nie posiadasz: Kliknij Zapisz się! a zostaniesz przeniesiony do strony zapisu do członkostwa

Plan Specjalny dla Starej Gwardii

Wyprzedaż 199.00 19.99
Opłaty członkowskie

Specjalny plan dla wszystkich którzy zapisali się do innych kursów na jaktestować.pl
przed publikacją obecnego kursu.

W ramach tego zakupu otrzymasz członkostwo Kursant Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python (Early Bird) uprawniającego do korzystania z kolejnych częściach kursu Podstawy Testów Automatycznych w Selenium i Python oraz innych zamkniętych treści.

Jest to specjalny, promocyjny plan dostępowy, z racji, że jesteś z Nami od początku 🙂

Python Virtual Environment

Wyjątki oraz konstrukcja try… except w Pythonie

Dziedziczenie – Dwa słowa o konstruktorach, przesłanianiu metod i dziedziczeniu w praktyce

Zrzuty ekranu  – jak to robić dobrze podczas testów GUI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *