Lekcja w wersji wideo

Instalujemy Gita

Po pierwsze warto sprawdzić czy już masz zainstalowanego Gita na maszynie na której będziesz się uczyć.

Kliknij przycisk z ikoną Windows na klawiaturze lub w lewym dolnym rogu ekranu. Następnie wpisz (nie musisz szukać pola do wpisywania – wystarczy, że zaczniesz pisać tekst) cmd i użyj klawisza Enter.

W oknie które się pojawi wpisz git --version i naciśnij Enter. Na poniższym obrazku pokazujemy przykładową odpowiedź systemu na, którym już jest zainstalowany Git:

W takim przypadku możesz przejść do następnej lekcji.

Jeśli otrzymałeś odpowiedź:

'git' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

oznacza to, że nie posiadasz Gita i trzeba go zainstalować.

Instalacja Gita

Przechodzimy na oficjalną stronę narzędzia Git https://Git-scm.com/. Pobieramy plik instalacyjny klikając opcję Download for Windows w prawym dolnym rogu, tak jak jest to zaznaczone na obrazku poniżej:

Następnie uruchamiamy pobrany plik instalacyjny i klikamy cały czas przycisk Next > , gdyż dostaniemy mnóstwo opcji konfiguracji Git, ale na razie te domyślne nam w zupełności wystarczą. Gdy już pojawi się okno bez przycisku Next > , wtedy wybieramy opcją Install. Po poprawnej instalacji powinniśmy zobaczyć informację o jej zakończeniu:

Możemy odznaczyć opcję View Release Notes, gdyż na tej stronie są raczej techniczne opisy dla tych, którzy Gita już dobrze znają. Klikamy Finish i już mamy Gita… Czy czujecie tę moc? 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *