Lekcja w wersji wideo

Krótko o pushowaniu i nowej przestrzeni

Warto wspomnieć, że dobrą praktyką jest od razu pushować swoje commity. Dzięki temu mamy pewność, że lokalne zawieruchy nie zniszczą naszej pracy i jest ona bezpieczna na zdalnym repozytorium. W przyszłości aby bezpiecznie wykonywać tego typu operacje bez konfliktów z innymi użytkownikami będziemy jeszcze potrzebowali branchy oraz kilku dodatkowych technik, które zostaną omówione w ramach tego kursu 😀

Oczywiście możesz zapytać:

To znaczy, że muszę za każdym razem robić commit and push gdy coś zmieniam?

Jest to pytanie filozoficzne i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi 😀 Zalecamy na początek jednak synchronizować często zmiany ze zdalnym repozytorium choćby ze względu na wymienione wcześniej powody. Wraz z praktyką i poznawaniem kolejnych technik decyzja kiedy wypchnąć zmiany będzie już bardziej świadoma 🙂

Warto jeszcze wspomnieć o repo jako naszej nowej przestrzeni. Pamiętasz? Operowaliśmy na trzech polach – zmian nie wciągniętych do repozytorium, zmian śledzonych w repozytorium oraz zmian zatwierdzonych do repozytorium.

Teraz mamy jeszcze jedną związaną ze zdalnym repozytorium.

Wiesz teraz jak pomiędzy nimi przemieszczać zmiany, ale jest jeszcze ważniejszy aspekt, który trzeba zapamiętać o nowej przestrzeni: Nasze lokalne repozytorium po push jest identyczne (zsynchronizowane) z tym co dzieje się w zdalnym repozytorium na GitLab.

Może mieć miejsce taka sytuacja (wywołamy ją w naszych lekcjach), gdy coś na tym GitLabie się zmieni i nasze lokalne repozytorium będzie wymagało aktualizacji… Tym przypadkiem zajmiemy się w jednej z kolejnych sekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *